Tkanina Salvador

Tkanina Salvador

Tkanina Salvador to materiał tapicerski o przyjemnej, welurowej powierzchni. Pomimo miękkości w dotyku cechuje się wysoką wytrzymałością i jest odporna na ścieranie, nawet przy intensywnym użytkowaniu mebli czy akcesoriów do których została wykorzystana. Jej dodatkowym i dużym atutem jest powłoka zapobiegająca wsiąkaniu cieczy, która znacząco ułatwia kwestie związane z czyszczeniem, nawet z pozoru problematycznych plam. Taką tkaninę w różnych odcieniach kolorystycznych, zamówisz w ArtMeb. 

Spis treści 
W szerokiej gamie kolorów w naszej ofercie.

Co cechuje tkaninę obiciową Salvador?

Tkanina obiciowa Salvador posiada bardzo dobre właściwości, począwszy od wysokich parametrów ścieralności, świadczących o jej wytrzymałości. Powierzchnia z tego materiału jest jednocześnie niezwykle prosta w kontekście utrzymania czystości, co zawdzięcza również zastosowaniu specjalnej powłoki Water Blocked. O bezpieczeństwie korzystania z tej tkaniny świadczy też fakt, że posiada ona certyfikat świadczący o trudnopalności. W związku z takimi cechami doskonale nadaje się do mebli tapicerowanych, ale nie tylko, gdyż można ją stosować do innych obić materiałowych czy nawet koców.

Duża wytrzymałość

Aspekt wytrzymałości jest jednym z kluczowych, gdy myśli się o materiałach obiciowych. Wykorzystuje się je w końcu do elementów, które są wykorzystywane przy dość dużej częstotliwości, więc zbyt delikatne warianty się nie sprawdzą, ponieważ będą tracić na aspektach wizualnych, a w najgorszym przypadku mogą nawet powstawać dziury. Optymalnym wyznacznikiem jest test ścieralności Martindale'a, który dobrze świadczy o tym czy dana tkanina nadaje się do takich celów. W przypadku wersji Salvador nie ma żadnych obaw, gdyż jej parametr w tym teście to aż 100 000. To bardzo wysoki pułap, kwalifikujący wręcz materiały nawet do użytku komercyjnego i publicznego. Tkanina ta cechuje się zatem naprawdę doskonałą wytrzymałością.

Technologia Water Blocked i proste czyszczenie

Tkanina ta posiada jedno z najbardziej pożądanych obecnie rozwiązań, a więc powłokę Water Blocked. Technologia ta sprowadza się do maksymalnego ograniczania wchłaniania cieczy. W praktyce rozlany płyn nie wsiąka od razu w strukturę, lecz osadza się na powierzchni w formie kropelek. Tym samym rozlany płyn można swobodnie przetrzeć zwykłą lub nawet papierową ściereczką, a mokra plama zniknie. Znacząco ułatwia to kwestie czyszczenia, które są w kontekście tej tkaniny naprawdę proste. W przypadku bardziej problematycznych plam wystarczy najpierw nanieść na nie odrobinę wody z mydłem, następnie odsączyć i potem powtórzyć operację nawet już z wykorzystaniem samej wody, a zanieczyszczenie szybko i bezproblemowo zniknie. Do suchych zabrudzeń można wykorzystać po prostu odkurzacz. Czyszczenie powinno się odbywać tylko z wykorzystaniem łagodnych środków pielęgnacyjnych - należy unikać chlorowania i intensywnych substancji chemicznych. Tkaniny nie należy również suszyć mechanicznie ani prasować.

Trudnopalność tkaniny

Kwestia palności nie jest najczęściej pierwszym czynnikiem, który rozpatruje się w kontekście materiałów obiciowych, tymczasem jest to na pewno ważne, jeżeli patrzy się na ogół bezpieczeństwa w późniejszym użytkowaniu. W tym przypadku tkanina jest jednak oznaczona certyfikatem poświadczającym fakt, że jest to materiał trudnopalny.

Przy czym ją wykorzystać?

Parametry tej tkaniny świadczą o jej dużych predyspozycjach w dziedzinie tapicerskiej. Nada się zatem właściwie do wszystkich mebli, łącznie z krzesłami czy pufami, ale i większymi elementami, jak kanapy, sofy i tapczany. Równie dobrze można jednak o niej pomyśleć w kontekście dodatków aranżacyjnych. Materiał Salvador może posłużyć do przygotowania koców, narzut na łóżka lub inne meble, zasłon czy choćby poszewek na poduszki.

Poznaj dobre opinie o tkaninie Salvador i zamów ją w ArtMeb

Pozytywne opinie o tkaninie Salvador wynikają zarówno z omówionych właściwości, jak i tego, że jest to jednocześnie materiał subtelny oraz przyjemny w dotyku. Ma to niebagatelne znaczenie, szczególnie gdy ma zostać wykorzystana do obicia mebli wypoczynkowych czy dodatków takich jak poduszki. Tkanina oferowana jest w bogatej palecie barw. Zachęcamy do wybrania odpowiedniej w ArtMeb.

Komfortowa przy użytkowaniu

Z perspektywy klientów poszukujących tkaniny obiciowej oczywiście zawsze istotne są parametry techniczne, ale poza tym aspekty dotyczące samej struktury i komfortu w dotyku. Niewiele osób chce w końcu meble z materiałami, które są odporne, lecz sprawiają, iż wyposażenie wypoczynkowe staje się mało wygodne i trudno jest na nim spędzić dłuższy okres czasu. Potrzebny jest zatem odpowiedni balans pomiędzy wyglądem, wytrzymałością i łatwością czyszczenia, a odczuciami fizycznymi związanymi z tkaniną. W przypadku wariantu Salvador jest to naprawdę doskonałe połączenie. Poza wspomnianymi wcześniej parametrami, tkanina bardzo dobrze się prezentuje, zatem bez problemu można ją wykorzystać nawet na najbardziej wyeksponowanych meblach i dodatkach. Jest to materiał tapicerski z gatunku welur, miły i przyjemny w dotyku, z delikatnie wyczuwalnym meszkiem na samej powierzchni. Będzie on zatem odpowiedni dla domowników w każdym wieku. Docenią go i właściciele zwierząt, a w szczególności kotów i psów, które mogą ewentualnie wskakiwać na powierzchnie z takim obiciem. Meble będą komfortowe dla pupili, ale przede wszystkim dzięki powłoce zabezpieczającej czworonogi nie powinny także zostawić trudnych do usunięcia zabrudzeń czy generować ewentualnych przetarć na powierzchni. Jest to zatem świetna tkanina nawet do intensywnego użytku domowego.

Duży wybór kolorystyczny w naszej ofercie

Co ważne tkaninę Salvador odnajdziesz u nas w naprawdę bogatej ofercie kolorystycznej, co jest bardzo istotne, gdyż może być ona dopasowana do różnych aranżacji. Każdy ma też swój określony gust i preferencje, więc zawsze pożądana jest oczywiście jak najszersza paleta barw. Możesz zdecydować się na subtelne odcienie szarości, czerń, piękny granat czy zieleń, ale i wiele innych barw. Tym samym możesz wybrać wariant pasujący do praktycznie każdego stylu wnętrza, zarówno o tradycyjnym, jak i nowoczesnym charakterze. Zachęcamy do zapoznania się z tą pozycją w katalogu i dokonania zakupu z ArtMeb. Tkanina Salvador jest znakomitym wyborem dla osób poszukujących materiałów obiciowych. Ma piękny wygląd i jest bardzo przyjemna w dotyku, a welurowa tekstura łączy się w tym przypadku z naprawdę bardzo dobrymi parametrami jeżeli chodzi o wytrzymałość. Dodatkowo zastosowana w tym materiale powłoka Water Blocked pozwala uniknąć problematycznych plam i znacząco ułatwia czyszczenie oraz dbanie o powierzchnie. Zachęcamy do wybrania tej pozycji z oferty ArtMeb, z myślą o doskonałej tkaninie do obicia mebli, jak i wykorzystania w innej formie, choćby przy zasłonach, poszewkach czy narzutach.