Tkanina kronos

Tkanina Kronos. Gdzie warto ją zastosować?

Tkanina Kronos należy do grupy typu plusz, charakteryzując się bardzo efektowną i przyjemną w dotyku strukturą. Jednocześnie ma ona wręcz zaskakująco dobre parametry wytrzymałościowe i jest stosunkowo prosta w pielęgnacji. Przekłada się to na duże zainteresowanie tym wariantem, wykorzystywanym nie tylko jako obicia mebli, ale i z myślą o innych dodatkach materiałowych czy w czystej formie dekoracyjnej. Tkanina ta dostępna jest w ArtMeb, w 34 pięknych wariantach kolorystycznych. 

Spis treści 
Do czego jest stosowana?

Właściwości tkaniny Kronos

Charakterystyczne dla tkaniny Kronos jest połączenie miękkości z dobrymi parametrami jeżeli chodzi o wytrzymałość. Tym samym jest ona odpowiednia do użytkowania, gdyż gwarantuje komfort, bez jednoczesnego ryzyka jeżeli chodzi o ewentualne uszkodzenia czy utratę walorów estetycznych. Dużym plusem jest także dość duża wygoda w kwestii czyszczenia. Powierzchnia materiału układa się w taki sposób, że nie widać na niej ewentualnych drobinek kurzu, a sama pielęgnacja nie powinna sprawiać nikomu problemów.

Ogólna charakterystyka

Kronos zalicza się do tkanin typu plusz, posiadając gęste i miłe w dotyku włosie. Same mikrowłoski zmieniają również subtelnie swoje położenie, gdy przejedzie się po nich dłonią, co dodaje materiałowi pewnego uroku jeżeli chodzi o sam wygląd. Z pewnością jest natomiast bardzo przyjemny i komfortowy w kontakcie, stąd z powodzeniem można z niego korzystać z myślą o wyposażeniu użytkowym. Tkanina jest wykonywana z najwyższej jakości poliestru, dzięki czemu się nie gniecie i tym samym nie wymaga ona prasowania.

Odporność i wytrzymałość

Charakterystyczna struktura tej tkaniny sprawia, że ma ona zwiększony współczynnik na działanie światła i jest na nie na tyle odporna, że nie trzeba obawiać się o wygląd powierzchni wyeksponowanej na promienie słoneczne. Pomimo delikatności w dotyku, tkanina jest odporna na uciążliwe mechacenie się i trudno ją uszkodzić, o czym świadczy także wynik 50 000 w teście ścieralności Martindale'a - bez problemu nadaje się zatem do codziennego użytku domowego.

Kwestia czyszczenia

Kronos można zaliczyć do materiałów, które nie sprawiają trudności w kontekście utrzymania czystości. Sama struktura sprawia, że tkanina skutecznie ogranicza widoczność zabrudzeń. Nie będzie na niej widać drobinek kurzu czy malutkich plam. W przypadku drobnego brudu można wręcz delikatnie przetrzeć materiał wilgotną szmatką. Tkaninę powinno się czyścić łagodnymi środkami do pielęgnacji tapicerki. Polecamy wybór wysokiej jakości, biodegradowalnych i bezpiecznych produktów z naszej oferty.

Jakie krążą opinie o tkaninie Kronos?

Opinie o tkaninie Kronos są jak najbardziej pozytywne i można się spotkać z określeniami, że jest to materiał ekskluzywny. Zawdzięcza to charakterystycznemu połyskowi, wynikającemu z samej struktury. Dodaje to bardzo pożądanego w wielu aranżacjach szyku. Jest to zatem świetny wybór do eleganckich wnętrz, choć mogą być one urządzone zarówno klasycznie, jak i współcześnie. Dopasowanie tkaniny ułatwia tutaj fakt, że jest ona dostępna w naprawdę wielu odcieniach.

Efektowna wizualnie

Obicia wykonane z tego materiału charakteryzują się typowym dla tkanin pluszowych cieniowaniem. Punktem z pewnością wyróżniającym Kronos jest natomiast charakterystyczne mienienie się materiału. Dodaje to szyku i od razu kojarzy się z pięknymi, eleganckimi wnętrzami. Z tego względu jest ogromnie ceniona właśnie za aspekty wizualne. Ten wyjątkowy efekt sprawia również, że tkanina często kojarzona jest po prostu z czymś ekstrawaganckim i ekskluzywnym.

Do klasycznych i nowoczesnych wnętrz

W praktyce Kronos może wykorzystać zarówno w bardziej klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach, choć na pewno najlepiej pasuje do takich przygotowywanych w raczej eleganckim stylu. Może to być element, który doda właśnie takiej ekskluzywnej nutki do danego wnętrza. Materiał można dość swobodnie dobierać pod kątem różnych wystrojów, dzięki temu, że jest on dostępny w szerokiej gamie kolorów - od tych raczej stonowanych i neutralnych, po bardziej wyraziste odcienie. W ArtMeb znajdziesz ten materiał w 34 modnych kolorach.

Do czego może posłużyć tkanina obiciowa Kronos?

Tkanina obiciowa Kronos wykorzystywana jest oczywiście do wykonania tapicerek do różnych elementów umeblowania. Pomimo eleganckiego charakteru materiał jest wytrzymały, zatem nie należy się obawiać wykorzystywania go nawet w kontekście dość mocno eksploatowanych mebli wypoczynkowych. Ze względu na piękny wygląd, tkaninę wykorzystuje się jednak i w innych celach. Doskonale sprawdzi się przy dodatkach materiałowych w pomieszczeniach, a może być również potraktowana jako tkanina czysto dekoracyjna, do stylowych ozdób w wybranych pokojach.

Meble tapicerskie

Tkanina ta doskonale sprawdza się jako materiał na tapicerkę meblową. Jest ona popularnym wyborem choćby w kontekście foteli i kanap. Takie elementy wypoczynkowe obite tym wariantem będą miękkie i przyjemne do odpoczynku, a jednocześnie zyskują dość wytrzymałą i prostą do czyszczenia powierzchnię, która przede wszystkim pięknie się prezentuje. Z tego względu można też pomyśleć o wykorzystaniu tkaniny przy dodatkowych meblach takich jak pufy czy podnóżki, które mogą się stać eleganckim uzupełnieniem wnętrza. Z uwagi na dość ekskluzywny charakter można również pomyśleć o tej tkaninie w kontekście krzeseł do ładnie wyeksponowanej jadalni.

Zasłony, pokrowce i poduszki

Materiał ten jest coraz popularniejszy także dzięki swojej wszechstronności. Pomimo predyspozycji do wykorzystania w kontekście obicia mebli, tkanina sprawdzi się i w innych rozwiązaniach. Z jej pomocą można przygotować piękne pokrowce na elementy umeblowania czy poszewki na poduszki dekoracyjne do sypialni lub salonu. Warto rozważyć kolekcję Kronos z myślą o zasłonach, gdyż będą one efektowne, a tkanina jest bardzo odporna na światło, więc nie trzeba się obawiać, że wypłowieje wskutek dużej ekspozycji na wpadające przez okna słońce.

Tkanina dekoracyjna

Ze względu na charakterystykę Kronos można rozpatrywać po prostu jako tkaninę dekoracyjną, którą można wykorzystać do naprawdę różnego rodzaju dodatków aranżacyjnych i jedynym ograniczeniem jest właściwie ludzka wyobraźnia. Jest to o tyle komfortowe, że materiał jest przy okazji łatwy w obróbce i nie będzie sprawiał problemu nawet osobom, które nie zajmują się takimi zadaniami profesjonalnie, lecz w warunkach domowych. Z powodzeniem nadaje się ona do szycia na zwykłej maszynie domowego użytku. Tkanina Kronos zyskuje coraz większą popularność, dzięki pięknemu wyglądowi i dużej wszechstronności. Ma dobre parametry użytkowe, połączone z eleganckim charakterem i przyjemną w dotyku strukturą. Dzięki temu sprawdza się zarówno jako materiał obiciowy na meble, jak i z myślą o dodatkach aranżacyjnych do wnętrz. Zachęcamy do zakupu tej tkaniny w ArtMeb.