Tkanina French Velvet

Tkanina French Velvet

Tkanina french velvet cieszy się dużym uznaniem użytkowników. Ma ona ogromne walory estetyczne, pozwalając wprowadzić do wnętrza elegancki i szykowny charakter. Jednocześnie jest ona na tyle uniwersalna, że można ją wykorzystać w pomieszczeniach w klasycznym, ale i nowoczesnym stylu aranżacyjnym. Oprócz nienagannego wyglądu, materiał ten jest bardzo wytrzymały i dość prosty w utrzymaniu w czystości. Sprawdzi się zatem jako obicie mebli, ale i tkanina dekoracyjna, do zastosowania w dodatkach. 

Tkanina french velvet pomoże dodać szyku każdemu wnętrzu

Tkanina french velvet z gatunku welurowych, ma pewien szykowny styl, wynikający choćby z widocznego na niej efektu cieniowania. Jest ona dostępna w szerokiej gamie kolorów, co znacząco ułatwia dobranie optymalnego wariantu do konkretnego wnętrza. Materiał ten rewelacyjnie pasuje do klasycznych aranżacji, choć dzięki swojej formie może być zastosowany i w kontekście mebli o nietypowym kształcie, charakterystycznych dla stylu nowoczesnego. W praktyce tkanina ta może pomóc w odmienieniu każdego wnętrza.

Piękny i elegancki wygląd

Jest to tkanina welurowa o szczególnie miękkiej i aksamitnej strukturze, z charakterystycznym, subtelnym błyskiem. Sam włos może układać się w różne strony, co stwarza efekt cieniowania, bardzo pożądany zresztą przez wielu kupujących. Jest to materiał, który z pewnością prezentuje się elegancko i potrafi dodać wnętrzu wyjątkowego charakteru, kojarzącego się z francuskim szykiem. To świetny pomysł, jeżeli chcesz postawić na odrobinę luksusu, ponieważ może to być gwarancja uzyskania efektownych mebli czy dodatków, które odmienią konkretną aranżację.

Duży wybór kolorów

Sporym atutem tej tkaniny jest fakt, że jest ona dostępna w różnych barwach. Kolorystykę można uznać za naprawdę bogatą, gdyż wyróżnionych jest aż 29 odcieni. Daje to w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne w tym zakresie, ponieważ z całą pewnością odnajdziesz wariant, który wpisze się w planowany styl i przede wszystkim w Twój gust.

Dobra do wnętrz w różnym stylu

Materiał ten przywodzi na pewno na myśl klasyczne meble, właśnie we francuskim stylu, które dzięki takim obiciom zyskują zarówno szykowny, jak i na swój sposób subtelny charakter. Warto mieć jednak na uwadze to, że parametry tej tkaniny sprawiają, iż znajduje ona zastosowanie także w przypadku wyposażenia o mniej typowym kształcie czy nieszablonowej formie. To z kolei charakterystyka pasująca często do elementów umeblowania we współczesnym stylu. Spokojnie można zatem uznać french velvet za materiał dość uniwersalny, ponieważ może on zostać wykorzystany do różnorodnych, nawet bardzo mocno kontrastowych względem siebie aranżacji, co jest mimo wszystko stosunkowo rzadko spotykane, gdy mowa o tkaninach obiciowych.

Dobre opinie o tkaninie french velvet

Tkanina french velvet cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami użytkowników, a o jej dobrej renomie świadczy również fakt, że jest to jeden z najpopularniejszych materiałów obiciowych na rynku. Wynika to nie tylko z pięknego wyglądu, ale i samej charakterystyki tego produktu. Posiada on naprawdę wysokie parametry ścieralności, powłokę chroniącą przed wsiąkaniem cieczy, a także certyfikaty poświadczające bezpieczeństwo użytkowania wyposażenia z tym materiałem.

Popularny wybór

Tkanina ta jest uważana za jeden z nieprzemijających trendów, gdyż niezmiennie cieszy się ona ogromną popularnością i jest chętnie wybierana przez użytkowników. Jest to w zasadzie najlepsza rekomendacja dla tego materiału, dlatego tak naprawdę wszelkie napotykane opinie o tym produkcie, są po prostu bardzo pozytywne. Oczywiście ogromne znaczenie ma w tym względzie wartość estetyczna, lecz w tym przypadku jest to połączone z licznymi atutami natury użytkowej.

Doskonałe parametry użytkowe

Przede wszystkim jest to świetny wybór dla osób szukających wytrzymałej tkaniny. Wariant ten posiada gramaturę 350 g/m2, ale przy tym wynik na poziomie aż 115 000 w teście ścieralności. To rewelacyjny rezultat gwarantujący, że pięknym wyglądem tego obicia będzie się można cieszyć nie tylko na początku użytkowania mebla, ale i przez długie lata. Dodatkowo tkanina pokryta jest powłoką Waterproof, zatem ciecze zatrzymywane są na jej powierzchni, co pomaga w usuwaniu zabrudzeń i utrzymaniu czystości. Samo sprzątanie będzie ułatwione, a do czyszczenia potrzebne są tylko łagodne środki - zachęcamy do wybrania tych z naszej oferty. Oprócz tego tkanina posiada certyfikat antybakteryjny i jest to materiał trudnopalny, co świadczy o pełnym bezpieczeństwie w zakresie jego zastosowania.

Do czego sprawdzi się tkanina obiciowa french velvet?

Tkaninę obiciową french velvet można wykorzystać do tapicerowania mebli. Materiał nadaje się do tego doskonale ze względu na swoją wytrzymałość, co jest istotne przy intensywnie użytkowanym wyposażeniu. Dzięki niebanalnej stylistyce tkanina jest również uważana za czysto dekoracyjną. Można z niej zatem skorzystać i z myślą o stylowych dodatkach oraz akcesoriach do wnętrz.

Znakomita do mebli

Ze względu na bardzo wysoką odporność na ścieranie tkanina ta znajduje szerokie zastosowanie jako materiał tapicerski, wykorzystywany do obicia mebli. Dotyczy to szczególnie tych intensywnie użytkowanych, a więc elementów wypoczynkowych, takich jak krzesła, sofy, kanapy czy fotele. Zastosowanie tego materiału do takiego wyposażenia znajduje dodatkowo uzasadnienie w tym, że pięknie się prezentuje i jest przyjemny w dotyku. French velvet spełnia zatem wszelkie wymogi względem wykorzystania w obiciach meblowych.

Do czego jeszcze można ją wykorzystać?

Choć jest to popularny materiał obiciowy do mebli, tkanina ma także inne zastosowanie. Dzięki aksamitnej strukturze i zachwycającemu wyglądowi dobrze sprawdza się jako element uzupełniający aranżację wnętrz. Może być wykorzystana do uszycia eleganckich zasłon oraz dodatków do mebli wypoczynkowych. Może z niej przygotować narzutę na kanapę czy poszewki na poduszki do salonu lub gustownej sypialni. W poszukiwaniu materiału łączącego w sobie atuty estetyczne i użytkowe warto zwrócić uwagę właśnie na tkaninę french velvet. Posiada ona bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe, wzmocnione choćby powłoką zapobiegającą wchłanianiu wilgoci, co dodatkowo ułatwia jej czyszczenie. Jednocześnie jest niezwykle przyjemna w dotyku i prezentuje się stylowo oraz elegancko. Może dodać szyku wnętrzom w klasycznym stylu, choć znajdzie i zastosowanie w bardziej nowoczesnych aranżacjach. Doskonale pasuje do obić mebli wypoczynkowych, lecz z jej pomocą można stworzyć i wspaniałe dodatki, które dopełnią wystrój danego pomieszczenia. Polecamy zatem wybranie tej tkaniny z naszej oferty.