Tkanina Fuego

Tkanina Fuego

Tkanina Fuego zalicza się do chętnie wybieranej grupy materiałów pluszowych. Są one cenione zarówno za aspekty wizualne, jak i to, że są przyjemne w dotyku, co czyni je optymalnym wyborem w kontekście wyposażenia do wnętrz domów i mieszkań. Może posłużyć jako tapicerka do mebli lub z myślą o innych dodatkach materiałowych do pomieszczeń. Jest przy tym ceniona za swoją wytrzymałość i odporność na ciecze. Produkt ten odnajdziesz w ponad dwudziestu wariantach kolorystycznych w hurtowni ArtMeb. 

Spis treści 
Inne dodatki

Dlaczego tkanina Fuego cieszy się dobrymi opiniami?

Tkanina Fuego cieszy się dobrymi opiniami. Jest to związane z tym, że jej charakterystyka odpowiada po prostu wielu wymaganiom klientów. Przede wszystkim jest niezwykle miękka i przyjemna w dotyku. Jednocześnie nie można narzekać na jej wytrzymałość, a o bezpieczeństwie jej użytkowania świadczy choćby potwierdzenie trudnopalności. Ogromnym atutem jest powłoka, która zapobiega wnikaniu w strukturę tego materiału cieczy, a więc dodatek, którego szuka obecnie duże grono użytkowników.

Przyjemna i delikatna w dotyku

Aspektem, którego nie powinno się pomijać w doborze tkaniny, szczególnie takiej, która ma posłużyć jako obiciowa, jest jej struktura i to, jak jest odbierana w kontakcie z ludzką skórą. Patrząc na parametry użytkowe, często można zapomnieć o tej kluczowej kwestii. Nikt nie chce z kolei wybrać obicia, które długofalowo okaże się mało komfortowe. Fuego ma jednak bardzo delikatną i miękką strukturę, dlatego jest świetnym wyborem dla osób w każdym wieku. Przygotowane z niej tapicerki będą na pewno wygodne i to nawet w perspektywie wielogodzinnego korzystania z niektórych elementów wyposażenia, takich jak meble wypoczynkowe.

Wytrzymała i bezpieczna w użytkowaniu

W przypadku tkanin problemem bywa to, że ich wygląd i odczucia w dotyku nie zawsze idą w parze z wytrzymałością. Materiał na obicia nie może być z kolei mało trwały, gdyż trzeba by go było często wymieniać. Fuego mimo pluszowego charakteru jest naprawdę odporne, gdyż osiąga wynik aż 52 000 w teście Martindale'a, uwzględniającym poziom ścieralności. W praktyce zatem będzie to powierzchnia, z której można często i intensywnie korzystać, bez obaw o to, iż straci ona szybko swoje walory wizualne czy ulegnie podniszczeniu. Materiał spełnia przy tym normy trudnopalności, co dodatkowo świadczy o jego bezpieczeństwie i sprawia, iż wielu użytkowników zwyczajnie nie ma obaw względem wybrania takiej tkaniny do swoich wnętrz.

Z powłoką chroniącą przed cieczami

Jedną z bardzo cenionych technologii pojawiających się w coraz większej liczbie nowych tkanin jest powłoka Water Proof. Jak sama nazwa wskazuje, ma ona zapobiegać przenikaniu do materiału płynów. Sprowadza się to do tego, że ciecz skrapla się na samej powierzchni, jest widoczna i łatwa do usunięcia, nawet z pomocą podstawowych akcesoriów, takich jak ręcznik papierowy czy zwykła ściereczka. Z perspektywy niektórych użytkowników ten dodatek jest w zasadzie nie do przecenienia. Każdemu zdarzyło się zapewne wylać napój na kanapie podczas oglądania telewizji i w sytuacji, gdy obicie nie ma takiego zabezpieczenia, oznacza to najczęściej powstanie plamy, której nie daje się usunąć od zewnątrz, przez co sam mebel znacząco traci na swoim wyglądzie. Szczególnie mogą na to narzekać rodzice, ponieważ dzieci są jednak mniej uważne w takich kwestiach, więc różne płyny mogą wtedy dość regularnie lądować na obiciach mebli. Ma to także spore znaczenie dla właścicieli zwierząt, a szczególnie psów i kotów wychodzących na zewnątrz, które po powrocie z dworu mogą wskakiwać na umeblowanie z mokrą i brudną sierścią, generując trudne do zlikwidowania plamy. Jeżeli zastosowana jest tkanina z Water Proof, to żadna z tych sytuacji nie jest groźna, gdyż zabrudzenia uda się błyskawicznie usunąć, a na materiale nie pozostanie po nich nawet ślad.

Do czego wykorzystać tkaninę Fuego?

Tkanina Fuego ma aksamitny, pluszowy wygląd, który zdecydowanie należy do tych atrakcyjnych. Jednocześnie prezentuje się przy tym na swój sposób elegancko. Dostępna jest szeroka gama kolorów materiału, w tym najmodniejsze w ostatnich sezonach odcienie. Doskonale sprawdzi się ona na meblach tapicerowanych, nie tylko do użytku prywatnego, ale i w szerszej perspektywie. Z powodzeniem można ją wykorzystać również do innych obić czy jako samodzielną bazę do elementów dekoracyjnych, a przy tym użytkowych.

Piękny wygląd

Fuego zalicza się do obić pluszowych, które są cenione za swój wygląd. W tym przypadku struktura jest naprawdę aksamitna, a faktura materiału sprawia, iż zyskuje on charakterystyczny, metaliczny połysk. Tkanina na pewno zalicza się zatem do tych, które można uznać za naprawdę efektowne. Materiał będzie dość elegancki, ale nie na tyle, żeby obawiać się wykorzystania go nawet w codziennych przestrzeniach domowych.

Modna kolorystyka

W naszej hurtowni produkt ten dostępny jest aż w 21 modnych kolorach. To nie tylko stonowane odcienie bieli, brązów czy czerni, ale i coś odważniejszego. W tej kolekcji możesz zamówić tkaninę w pięknych odcieniach zielonego, niebieskiego, żółtego czy czerwonego. Tak duży wybór umożliwia dobranie kolorystyki w zasadzie do każdej przestrzeni i sprawia, iż tkanina nadaje się do wnętrz w różnych stylach aranżacyjnych.

Meble tapicerowane

Najpowszechniejszym zastosowaniem tej tkaniny jest wykorzystanie jej do mebli tapicerowanych. Mogą to być w zasadzie wszelkie elementy umeblowania, ponieważ materiał jest efektowny, przyjemny w dotyku, a do tego wytrzymały, więc spełnia wszelkie wymagania w tym zakresie. Świetnie będzie pasował choćby do nowoczesnych foteli. Warto przy tym zaznaczyć, że atesty i właściwości Fuego kwalifikują ten materiał nie tylko do użytku domowego, ale i publicznego. Nada się do biur, recepcji czy nawet gabinetów lub pomieszczeń urzędowych.

Dodatki użytkowe i dekoracyjne

Ta pluszowa tkanina z uwagi na swoją strukturę będzie bardzo ciekawym wyborem do koców czy zasłon. Można ją wykorzystać również do przygotowania wspaniałych narzut. Co ważne, dzięki wysokiej wytrzymałości tej tkaniny mowa tu o dodatkach, które mogą pełnić funkcje nie tylko dekoracyjne, ale również można z nich z powodzeniem korzystać na co dzień. Z tego względu o Fuego można pomyśleć, gdy chce się przygotować piękne obicia do poduszek na łóżko w sypialni lub kanapę w salonie. Tkanina Fuego sprawdzi się dla wszystkich, którzy szukają trwałych materiałów, nie rezygnując jednak z tego, żeby były one piękne i miłe w dotyku. W tym przypadku dochodzi do tego dodatkowy atut w postaci powłoki Water Proof, która będzie stanowiła spore ułatwienie w zakresie użytkowania samych powierzchni. Tkaninę polecamy w zakresie mebli tapicerowanych, ale nie tylko, gdyż może być wykorzystana także do materiałowych elementów dekoracyjno-użytkowych we wnętrzach prywatnych oraz publicznych. Produkt ten odnajdziesz w ofercie ArtMeb.