Tkanina Paris

Tkanina Paris

Tkanina Paris to produkt zdecydowanie godny uwagi, gdy poszukujesz materiału przede wszystkim na meble. Dobrze nadaje się na tapicerki, z uwagi na swoją wytrzymałość, połączoną z nienaganną prezencją. Przygotowane z jej udziałem wyposażenie będzie wygodne oraz trwałe. Jest jednocześnie optymalna do różnych mebli, także w kontekście stylu ich wykonania. Polecamy zamówienie jej z oferty naszej hurtowni. Na stronie zapoznasz się z pełną specyfikacją, a materiał możesz zakupić w pełni internetowo. 

Spis treści 
Czyszczenie

Co przemawia za wyborem tkaniny obiciowej Paris?

Tkanina obiciowa Paris ma welurową strukturę z charakterystycznym wzorem. Przy dostępności w wielu kolorach każdy znajdzie wariant odpowiedni do swojego wnętrza. Jest idealnym materiałem na tapicerki, więc znajduje zastosowanie w przypadku wielu mebli, nie tylko typowo wypoczynkowych. Pasuje przy tym do takich o klasycznym i bardziej nowoczesnym charakterze. Zachęcamy do kupienia jej w naszej hurtowni, gdzie cały proces może się odbyć internetowo, a produkty możesz odebrać samemu lub skorzystać z opcji ich dostarczenia pod wybrany adres.

Charakterystyczny wygląd

Paris zalicza się do grupy velvetów, ale bardzo aksamitnych. Ten welurowy materiał mieni się i delikatnie połyskuje, uzyskując przy tym pewne charakterystyczne wzory. Pod względem wizualnym nie można jej zatem nic zarzucić, a wręcz przeciwnie, nadaje się do pomieszczeń o charakterze reprezentacyjnym, a więc wystawnych salonów czy gabinetów. Jednocześnie jest dostępna w aż 36 odcieniach, zatem każdy bez żadnego problemu znajdzie coś odpowiadającego swoim preferencjom i wymaganiom wizualnym.

Do jakich mebli się nada?

Wykorzystuje się ją do dwóch najpowszechniejszych mebli tapicerowanych, czyli krzeseł i sof. W praktyce można zaaranżować cały zestaw mebli wypoczynkowych o takiej powierzchni, ponieważ tkanina będzie dobra również do foteli, podnóżków oraz puf. Można pomyśleć o niej też w zakresie paneli tapicerowanych oraz wezgłowi. Jeżeli chodzi o zastosowanie poza samym umeblowaniem, to z pomocą tego materiału można przykładowo przygotować przepiękne obszycia do poduch dekoracyjnych.

Z myślą o starszych i nowszych meblach

Niewiele jest tkanin, które nadają się na obicia zarówno klasycznych, jak i typowo nowoczesnych mebli. Paris sprawdza się jednak w takim przypadku. Welurowa struktura pasuje do tradycyjnych wnętrz, lecz charakterystyczny i elegancki połysk sprawia, iż będzie to i optymalny wybór do współczesnych aranżacji, gdzie łatwo zestawić taki materiał z innymi elementami wyposażenia. Wykorzystanie tkaniny we wnętrzach o różnym stylu ułatwia fakt, iż nadaje się ona na obicia do niemal każdego rodzaju mebli, a do tego jest dostępna w szerokiej gamie barw, zatem nie trzeba się obawiać o dopasowanie samej kolorystyki.

Zamów ją w naszej hurtowni

Hurtownie materiałów mają zdecydowanie lepsze oferty tkanin obiciowych od sklepów o różnym profilu działalności, gdzie takie produkty są jedynie mniejszą częścią oferty. Najlepiej sprawdzają się takie internetowe, ponieważ nie musisz się obawiać, czy dany materiał będzie akurat na stanie danego punktu stacjonarnego, a zamówione produkty możesz odebrać samemu lub poprosić o ich dostarczenie, zależnie od tego, jaką formę odbioru preferujesz. Tak właśnie działamy w ArtMeb, gdzie pośród szerokiego wyboru asortymentu odnajdziesz m.in. tkaninę Paris. Na stronie spokojnie zapoznasz się z jej pełną specyfikacją i przyjrzysz się dostępnym kolorom, następnie spokojnie i bez pośpiechu wybierzesz taki wariant, który najbardziej spełni Twoje oczekiwania. Pozwala to przy okazji uniknąć pochopnych decyzji, podejmowanych pod wpływem sprzedawcy w stacjonarnym sklepie, których można żałować po powrocie do domu. Zakupy w ArtMeb są zatem wygodne i komfortowe, więc polecamy zamawianie tego materiału właśnie u nas.

Czym charakteryzuje się tkanina Paris?

Pod względem wytrzymałości tkanina Paris ma bardzo wysokie parametry, kwalifikujące ją do użytku publicznego. To ważny aspekt, nawet gdy ma być przeznaczona do domu, ponieważ nie trzeba się obawiać, że szybko się zużyje lub w niedługim czasie straci swój wyjątkowy wygląd. Różne atesty potwierdzają przy tym, że można z niej korzystać w pełni bezpiecznie i swobodnie. Meble z takim obiciem będą stosunkowo proste w utrzymaniu czystości. Do ich czyszczenia oraz pielęgnacji polecamy dedykowane środki.

Wytrzymałość

Tkanina ma dość dużą gramaturę, na poziomie 520 g/m2, co przekłada się jednak na jej solidność i trwałość. W teście ścieralności Martindale'a uzyskała ona aż 100 000, a więc wynik zdecydowanie ponadprzeciętny i uprawniający taką tkaninę do wykorzystania w użytku domowym oraz publicznym. Tym samym obiciami można cieszyć się przez wiele lat, a to ważny atut, gdyż w końcu nikomu nie zależy na częstej wymianie tapicerek, ponieważ jest to kosztowne, czasochłonne, a często i problematyczne logistycznie, gdyż wiąże się z wynoszeniem oraz transportowaniem mebli. Przy takim poziomie ścieralności tkanina zachowuje swoje walory, nawet znajdując się na meblach codziennego użytku i intensywnie eksploatowanych, choćby w kilkuosobowych gospodarstwach domowych, gdzie takie wyposażenie bywa wykorzystywane przez domowników w zasadzie całymi dniami.

Bezpieczeństwo

Materiał ten spełnia wszelkie potrzebne normy, jeżeli chodzi o aspekty bezpieczeństwa. Posiada poświadczenie trudnopalności, które wielu użytkowników traktuje bardzo poważnie, ponieważ jest to istotny czynnik w zakresie dbania o spokojne funkcjonowanie w domowym zaciszu. Nie trzeba się też przejmować żadnymi zbędnymi reakcjami alergicznymi czy tym, iż do produkcji tkaniny wykorzystano jakieś nieodpowiednie surowce. Tkanina posiada renomowany certyfikat Oeko-tex, poświadczający jej jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Jest ona pozbawiona wszelkich niebezpiecznych substancji, które w krótkiej lub dłuższej perspektywie mogłyby oddziaływać w negatywny sposób na ludzki organizm.

Kwestia czyszczenia

Struktura materiału sprawia, iż pewne subtelne i drobne zabrudzenia nie będą się rzucały w oczy, gdy do domu przyjdą choćby niezapowiedziani goście. Jednocześnie bez dużego nakładu sił można spokojnie dbać o utrzymanie takich powierzchni w czystości, szczególnie iż jest to tkanina, którą można czyścić choćby miękką gąbką. Pozwala to zachować jej czystość oraz szybko pozbyć się ewentualnych plam. Do samego czyszczenia powinno się natomiast używać łagodnych środków do pielęgnacji tapicerki. Zachęcamy przy tym do wybrania biodegradowalnych i w pełni bezpiecznych środków do czyszczenia oraz impregnacji tkanin, dostępnych w naszej ofercie. Tkanina Paris będzie optymalnym wyborem z myślą o efektownych meblach tapicerowanych, niezależnie od ich stylu. Znajduje zastosowanie zarówno w przypadku wyposażenia bardziej klasycznego, jak i takiego o nowoczesnym charakterze. Materiał ten w wielu modnych odcieniach znajdziesz w ofercie naszej hurtowni. Zachęcamy do dokonywania zakupów w ArtMeb.