Tkanina Sawana

Tkanina Sawana

Tkanina Sawana może być wykorzystywana zarówno w użytku domowym, jak i budynkach o charakterze publicznym. Jest to możliwe ze względu na bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe oraz łatwość czyszczenia takiej powierzchni. Jednocześnie łączy się to z efektownym wyglądem, dzięki czemu jest to odpowiedni materiał tapicerski na fotele i inne meble wypoczynkowe. Produkt ten zamówisz w naszej hurtowni w wielu kolorach. 

Spis treści 
Czy będzie odpowiednia do budynków pożytku publicznego?

Tkanina obiciowa Sawana cieszy się pozytywnymi opiniami

Opinie o tkaninie obiciowej Sawana są zdecydowanie pozytywne. Posiada ona specyficzny, delikatny splot, który dodaje jej uroku i efektownego wyglądu. Jej ogromnym atutem jest bardzo duża wytrzymałość, potwierdzona wysokim wynikiem w stosownych testach. Przekłada się to przy okazji na lepszą odporność na zabrudzenia, a przez to łatwiejsze dbanie o utrzymanie czystości danej powierzchni. To spory komfort dla użytkowników, szczególnie tych nieprzepadających za koniecznością częstego i intensywnego szorowania mebli z obiciami.

Ciekawy i efektowny splot

Charakterystyczny dla tego materiału jest równy splot typu płóciennego. Jest on delikatny i drobny, ale przy tym gęsty. Dzięki temu cechuje się wyjątkowym wyglądem, ale jednocześnie jest oprawą skromną i nieprzytłaczającą. Obicia wykonane z tej tkaniny dodają meblom klasy i uroku, ale bez specjalnego narzucania się, zatem z powodzeniem sprawdzą się one w różnych aranżacjach, a także stylach, od tych bardziej klasycznych, po nowoczesne. Materiał jest optymalny zarówno do sof czy narożników, jak i krzeseł, puf lub foteli. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby wykorzystać go do innych celów poza samymi meblami, choćby w kontekście zasłon czy efektownych obić do poduszek dekoracyjnych.

Wysoka wytrzymałość

Jedną z głównych cech tej tkaniny jest jej duża wytrzymałość. Znakomicie wypada ona w próbach na ścieranie i rozciąganie, co sprawia, że dobrze nadaje się choćby do mebli wypoczynkowych, które zwykle są dość mocno eksploatowane i narażone na uszkodzenia. W popularnym teście ścieralności Martindale'a materiał ten ma wynik aż 100 000, który należy uznać za niezwykle wysoki. Drobny splot i specyfika powierzchni przekładają się również na to, że materiał nie ulega mechaceniu, zatem nie tworzą się na nim drobne supełki czy kuleczki z materiału, które obniżają potem wartość estetyczną mebla.

Łatwość pielęgnacji

Dla wielu osób ważne jest to, żeby materiał obiciowy gwarantował jak najłatwiejsze dbanie o czystość mebli. Sawana długo zachowuje swoje właściwości, a sama powierzchnia jest opracowana w taki sposób, że rzadko powstają na niej bardzo problematyczne zabrudzenia. Większość z nich można usunąć odkurzaczem, mokrą szmatką, a czasem zwykłym ruchem dłoni po obiciu. Na pewno będzie ona zatem odpowiadać użytkownikom, którzy szukają raczej bezproblemowych tkanin na swoje meble wypoczynkowe.

W jakich kolorach jest dostępna tkanina Sawana?

Kolory tkaniny Sawana mają charakterystyczny, melanżowy charakter, bardzo pożądany przez wielu dekoratorów wnętrz oraz zwykłych użytkowników. Efekt ten dodaje materiałowi wyrazistego charakteru. W ofercie naszej hurtowni znajdziesz ten produkt w ponad 20 odcieniach, zatem jest to naprawdę szeroka gama barw. Dzięki temu z pewnością wybierzesz wariant odpowiadający oczekiwaniom oraz przygotowywanej aranżacji w danej przestrzeni.

Delikatnie melanżowe odcienie

Specyfika tego splotu sprawia, że kolory są jednolite, ale jednocześnie delikatnie melanżowe. To efekt, którego bardzo często poszukują profesjonalni dekoratorzy wnętrz, ponieważ obicie dobrze układa się na meblach i daje atrakcyjny wizualnie efekt. Zatem bez względu na wybrany kolor można mieć pewność, że barwa będzie się prezentowała na takiej powierzchni ciekawie i estetycznie, co jest oczywiście istotne w kontekście mebli, które znajdują się zwykle w salonach czy jadalni, a więc pomieszczeniach o wizytowym charakterze.

Szeroka gama kolorystyczna

Podczas gdy wiele materiałów ma jednak dość ograniczony wybór kolorystyczny, w przypadku tej tkaniny można mówić o doprawdy szerokiej ofercie. W hurtowni ArtMeb materiał dostępny jest aż w 21 kolorach, od czerni, brązów i szarości, po głębokie i jasne błękity czy beże. Ułatwia to wybór obicia pod kątem preferencji domowników, ale i względem wnętrz o różnym charakterze aranżacyjnym.

Komu możemy polecić tkaninę Sawana?

Tkanina Sawana idealnie nadaje się dla alergików, gdyż jest pozbawiona jakichkolwiek niebezpiecznych substancji, a jej struktura sprzyja ograniczaniu odkładania się na niej kurzu czy nawet włosów. Ze względu na dużą wytrzymałość i prostotę pielęgnacyjną meble z takimi obiciami z pewnością docenią rodzice z małymi i aktywnymi dziećmi. Jest to także dobry wybór dla posiadaczy psów czy kotów, gdyż nie trzeba się obawiać, że zniszczą czy zabrudzą one taką powierzchnię. Co więcej, materiał ten nadaje się nie tylko do przestrzeni prywatnych. Ze względu na bardzo dużą wytrzymałość z powodzeniem może być zastosowany w budynkach użytku publicznego.

Alergicy

Osoby z alergiami muszą zawsze dokonywać przemyślanych wyborów. W tym przypadku ważne jest to, że materiał nie posiada w swoim składzie żadnych niebezpiecznych substancji oraz alergenów. Dodatkowym ułatwieniem jest fakt, że struktura tkaniny ogranicza w znacznym stopniu gromadzenie się na niej kurzu. Użytkownikom z uczuleniami łatwo będzie zatem zadbać o czystość i komfort korzystania z mebli z takim obiciem.

Rodzice

Małżeństwa z dziećmi wiedzą, że najmłodsi przysparzają dużo radości, ale i problemów i obowiązków. Maluchy są zwykle ruchliwe i bywają mniej uważne, a do tego zdarza im się bałaganić. Dzięki wytrzymałości tej tkaniny maleje ryzyko tego, że meble z takimi obiciami ulegną zniszczeniu, gdy młodsi będą się bawić na nich lub w ich pobliżu. Oczywiście dużym ułatwieniem jest również to, że powierzchnia będzie prosta w czyszczeniu, co pozwoli szybko usunąć okruchy czy inne pozostałości po jedzeniu.

Właściciele zwierząt

Właściciele kotów czy psów zwykle muszą się liczyć z tym, że czworonogi potrafią próbować ostrzyć pazury na meblach, a co gorsza pozostawiają na nich mnóstwo sierści. Ważne jest zatem dobranie tkaniny obiciowej o dużej wytrzymałości, do której włoski nie będą zbytnio przylegać oraz które będzie łatwo usunąć. Sawana sprawdza się w tym przypadku doskonale, gdyż futro i sierść do niej nie przywiera. Z tego względu materiał ten jest rekomendowany właśnie dla właścicieli zwierząt.

Co z użytkiem w przestrzeni publicznej?

Jednym z wymagań względem korzystania z tkanin obiciowych w obszarach publicznych jest odpowiedni rezultat w teście ścieralności. Wynik materiału Sawana zdecydowanie odpowiada takim kryteriom. Dodatkową zaletą jest to, iż struktura zapobiega przyjmowaniu zabrudzeń nawet przy częstym użytkowaniu. Dlatego też z tkaniny tej można korzystać choćby w recepcjach, poczekalniach, biurach czy innych miejscach użytku publicznego, zwłaszcza że przy dobrych parametrach użytkowych Sawana pozostaje bardzo efektowna. Tkanina Sawana to odpowiednia kombinacja pięknego wyglądu z dużą wytrzymałością i prostotą w pielęgnacji. Dobrze pasuje ona do wnętrz prywatnych i publicznych, zatem znajduje szerokie zastosowanie i cieszy się wieloma pozytywnymi rekomendacjami użytkowników. Materiał ten kupisz w naszej hurtowni.