Ekskluzywne tkaniny tapicerskie

Ekskluzywne tkaniny tapicerskie


Ekskluzywne tkaniny tapicerskie wyróżniają się na tle tych standardowych zarówno wyglądem, jak i samymi właściwościami. Obicia czy dodatki przygotowane z takich materiałów pozwalają wspaniale wzbogacić aranżacje wnętrz mieszkalnych i nie tylko. Od takich produktów można oczekiwać najlepszych parametrów wytrzymałościowych, gwarantujących, że powierzchnie przygotowane z ich udziałem będą cieszyć oko przez dłuższy czas. Szeroki wybór takich kolekcji znajdziesz w naszej ofercie. 
 
Spis treści 
Komfort zakupów online

Ekskluzywne tkaniny tapicerskie, czyli jakie?

Ekskluzywne tkaniny tapicerskie, co oczywiste, powinny zachwycać wyglądem. Trudno tu o jednoznacznie sprecyzowany wariant, gdyż wiele zależy tutaj od gustu poszczególnych osób. Nie ma zatem jednego rodzaju materiału, który można uznać za szczególnie przeważający nad innymi. Do luksusowych wnętrz często wybiera się natomiast takie kolekcje, które charakteryzują się delikatnym połyskiem na powierzchni, co dodaje szyku. Ważne jest to, że poza kwestiami wizualnymi kolekcje pretendujące do takiego miana powinny mieć odpowiednie właściwości wytrzymałościowe oraz użytkowe. Najczęściej takie materiały wykorzystuje się do mebli w pomieszczeniach typowo wizytowych, ewentualnie uzupełniając je dodatkami z takiego materiału, co pomaga przemycić do pomieszczeń odrobinę luksusu.

Doskonały wygląd

Absolutnie bazowym kryterium jest wygląd, choć ten można rozpatrywać na różne sposoby, zależnie od gustów. Jedni preferują przy tym kolekcje ze wzorami, inni jednolite, ale o głębokiej i szlachetnej barwie. Często jednym z wymagań kupujących jest to, żeby na materiale widoczny był mniejszy lub większy połysk, co mocno kojarzy się z luksusowym wystrojem, szczególnie gdy mowa o bardziej tradycyjnych i klasycznych stylach dekoratorskich. Taki efekt pojawia się zatem na różnych tkaninach. Jeżeli materiał ma być wykorzystany do obić meblowych, innym koniecznym warunkiem produktu aspirującego do miana ekskluzywnego, jest jego miękkość i to, żeby był naprawdę przyjemny w dotyku. Trudno byłoby scharakteryzować tak w końcu nawet najpiękniejszą wizualnie kolekcję obiciową, która w kontakcie ze skórą okazałby się twarda czy szorstka.

Świetne parametry

Prezencja jest w tym przypadku ważna, lecz nie można zapominać o aspektach czysto użytkowych. Poza wspomnianymi wrażeniami dotykowymi liczy się charakterystyka gwarantująca należytą trwałość. Standardowo kluczowym parametrem jest ścieralność, definiowana w cyklach w ramach tzw. testu Martindale'a. Najlepsze wersje będą miały tutaj rezultat na poziomie kilkudziesięciu tysięcy, a nawet więcej - te będą szczególnie dedykowane użytkowi publicznemu, zwłaszcza gdy obicie posiada do tego stosowne atesty, choćby z zakresu trudnopalności. Wysokich wartości warto jednak upatrywać w kontekście kolekcji do wykorzystania w domach i mieszkaniach, gdyż w uproszczeniu oznacza to, że tapicerki nie będą się przecierać i meble z takimi obiciami mogą służyć wiele lat. Do tego tkaniny z kategorii premium powinny posiadać wysokie rezultaty w zakresie odporności na światło. W takiej sytuacji nawet elementy ustawione w miejscach mocno wyeksponowanych na promienie słoneczne nie będą płowieć i tracić swojego koloru. Co więcej, obecnie dużo użytkowników oczekuje i dodatkowych udogodnień, a jednym z najchętniej upatrywanych jest ewentualna powłoka hydrofobowa, gwarantująca, że rozlane ciecze nie wnikają od razu w strukturę tapicerki, tylko można je wytrzeć ściereczką czy nawet papierowym ręcznikiem. To duże ułatwienie w zakresie sprzątania, bardzo pożądane, gdy mówimy o obiciach wysokiej klasy.

Gdzie je wykorzystać i w jakim celu?

Takie kolekcje najlepiej sprawdzą się na meblach tapicerowanych, szczególnie tych o charakterze nie tylko codziennym, ale i bardziej wizytowym, które będą widoczne dla domowników oraz wszystkich gości. Mowa tu zatem przede wszystkim o wyposażeniu salonów czy wystawnych jadalni, a czasem i elegancko urządzonych przedpokoi. Już w dawnych czasach tkaniny potrafiły być wyznacznikiem majątku oraz stylu i podobnie jest teraz. Tapicerki lub nawet dodatki z takich materiałów mogą podnieść prestiż wnętrza i nadać mu pożądanego szyku oraz delikatnie luksusowego charakteru. Daje to duże możliwości dekoratorskie, gdyż czasem nawet z pozoru niewielki dodatek materiałowy w takiej formie potrafi odmienić całe postrzeganie wybranego pomieszczenia. Poza podniesieniem wartości wizualnej danego pokoju tapicerki wysokiej jakości będą po prostu trwałe i bardzo komfortowe dla samych domowników.

Zdecyduj się na ekskluzywne tkaniny tapicerskie z ArtMeb

Jeżeli szukasz ekskluzywnych tkanin tapicerskich, zachęcamy do zapoznania się z kolekcjami dostępnymi w ArtMeb. Posiadamy wiele produktów o wysokiej jakości, które nadadzą się do eleganckich domów i mieszkań, ale również innych przestrzeni, usługowych czy hotelowych. Same zakupy zrobisz tymczasem wygodnie online, spokojnie zapoznając się z ofertą i korzystając z dostawy, dzięki której nie musisz nigdzie jeździć.

Duży wybór najlepszych jakościowo materiałów

W ArtMeb mamy bardzo obszerny asortyment, dotyczący różnych grup materiałów, zarówno, jeżeli chodzi o ich rodzaj, jak i standard. Nie brakuje zatem kolekcji z najwyższej półki, a przede wszystkim możesz liczyć na dużą różnorodność wizualną. Znajdziesz tu obicia odbiegające od siebie strukturą, wzorami i kolorami, dobierając coś idealnego do swojej koncepcji aranżacyjnej. Posiadamy przy tym kolekcje nawet o najwyższych parametrach użytkowych i z odpowiednimi certyfikatami, które mogą zostać wykorzystane nie tylko w elegancko urządzonych domach i mieszkaniach, ale także obiektach usługowych, hotelach czy nawet w siedzibach firm.

Wygodne zakupy

Korzystając z naszych usług, zyskujesz nie tylko wybór najlepszych jakościowo produktów, ale i atuty związane z internetową formą zakupów. W dowolnej chwili zapoznaj się zatem z pełnym przekrojem oferty, poznaj specyfikację danych kolekcji i wybierz spokojnie wariant, który spełni na pewno oczekiwania, a potem zamów go bez wychodzenia z domu. Nie musisz się zatem przejmować koniecznością wybrania się do fizycznej hurtowni, w której możesz akurat nie odnaleźć tkanin o odpowiednim standardzie czy ryzykować tego, że zostały już one wykupione i wizyta będzie bezcelowa. Dodatkowym plusem jest to, że wybrane zamówienie zostanie dostarczone, więc nie musisz się głowić nad logistyką i przeznaczać cennego czasu na organizowanie transportu we własnym zakresie. Ekskluzywne tkaniny tapicerskie to takie, które dodadzą wnętrzom luksusowego charakteru, a samym użytkownikom zapewnią niezrównaną wygodę i będą gwarantować należytą trwałość. W takiej sytuacji tapicerki meblowe będą mogły pełnić rolę przez długi czas. Zachęcamy do poszukiwania takich kolekcji w ofercie ArtMeb.