Hurtownia tkanin tapicerskich

Hurtownia tkanin tapicerskich

Hurtownia tkanin tapicerskich to miejsce, w którym można się zaopatrzyć w najlepsze materiały w korzystnych cenach. Dobre placówki tego typu posiadają zdecydowanie szerszy wybór asortymentu od klasycznych sklepów meblowych. Dotyczy to zarówno rodzajów produktów, jak i choćby gamy kolorystycznej. Najlepszym wyborem będzie sprzedawca, u którego całe zakupy mogą się odbyć online, a zamówienie zostanie dostarczone pod wyznaczony adres. Zachęcamy do wybrania oferty ArtMeb. 

Spis treści 
Nasza oferta

Na co zwracać uwagę, szukając hurtowni tkanin tapicerskich?

Hurtownia tkanin tapicerskich specjalizuje się w sprzedawaniu takich materiałów, dzięki czemu ma zwykle zdecydowanie najatrakcyjniejsze oferty. Dotyczy to zarówno dostępności, ale i cen poszczególnych produktów. Oczywiście wiele zależy od tego, jakiego sprzedawcę się wybierze. Najlepiej upatrywać rzecz jasna takiego z jak największym dostępem do różnego rodzaju tkanin. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług sprzedawcy internetowego, co jest obecnie wyraźnie wygodniejszą formą robienia zakupów.

Czemu opłaca się kupować w takich miejscach?

Teoretycznie takich materiałów można szukać w różnych sklepach. Pojawiają się one w wielkopowierzchniowych supermarketach, a już na pewno w placówkach o profilu meblowym. Zwykle trzeba się jednak liczyć z tym, że będzie to kilka lub co najwyżej kilkanaście wariantów do wyboru i w mocno ograniczonej kolorystyce. Pod tym względem hurtownie wypadają zdecydowanie lepiej, gdyż specjalizują się w takim asortymencie, więc siłą rzeczy mają go więcej i w wyższej jakości. Oznacza to lepszy wybór oraz atrakcyjniejszy pułap cenowy, ponieważ nie pojawiają się dodatkowe marże czy zawyżone stawki, z jakimi z pewnością spotkasz się w sklepach o szerszym czy bardzo ogólnym profilu.

Szeroki asortyment

Choć hurtownie z założenia mają szersze oferty, to jednak różnią się również pomiędzy sobą. Szukając takiego sprzedawcy, zwróć zatem uwagę na to, ile produktów ma on do zaoferowania. Dużo zależy tutaj od modelu działalności czy ograniczeń wynikających z samej powierzchni, gdy mowa o placówkach działających w sposób stacjonarny. Różnice pomiędzy poszczególnymi hurtowniami mogą być spore, a dodatkowo powinno się patrzeć również na same ceny, które też mogą trochę od siebie odbiegać. Dodatkowo rozpatrując szerokość asortymentu, należy patrzeć także na gamę kolorystyczną. U niektórych sprzedawców produktów wydaje się z pozoru dużo, lecz potem okazuje się, iż poszczególne modele są dostępne w jednym czy maksymalnie kilku kolorach, podczas gdy w innej hurtowni w obrębie danej kolekcji dostępnych może być kilkanaście lub kilkadziesiąt motywów kolorystycznych, co daje zdecydowanie większe pole wyboru.

Opcja zakupów internetowych

Obecnie coraz bardziej przyzwyczajamy się do zakupów online i dotyczą one szerokiej gamy produktów. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupować w ten sposób również materiały tapicerskie. Co więcej, jest to zgoła wygodniejsze, ponieważ możesz spokojnie zapoznać się z parametrami bez żadnej presji ze strony sprzedającego czy innych klientów i masz pełny przegląd oferty, podczas gdy w fizycznych placówkach często zdarza się, iż niektórych produktów nie ma na ekspozycjach, bo zabrakło na nie miejsca lub zostały już wykupione. Rzecz jasna musisz do tego liczyć czas przeznaczony na transport, jechać w dane miejsce w ściśle określonych godzinach otwarcia, a do tego zastanawiać się, jak przewieźć kupioną tkaninę, a przy jej większej objętości może to stanowić pewien problem. Pod tym względem oferty internetowe są nieporównywalnie wygodniejsze - przeglądasz je, kiedy chcesz, zamówienie również możesz złożyć w dowolnym momencie, a wybrane produkty będą dostarczone pod wybrany adres. To o wiele bardziej komfortowe od tradycyjnych zakupów.

Na co można liczyć w hurtowni tkanin tapicerskich?

W dobrej hurtowni tkanin tapicerskich odnajdziesz materiały z różnych grup. Mają one swoją charakterystykę, która często przekłada się na sposób ich wykorzystania. Odpowiednie parametry mogą wskazywać na predyspozycje do zastosowania w różnych elementach umeblowania. Nie brakuje jednak tkanin, o których warto pomyśleć też jako wariantach dekoracyjnych, z myślą o tekstyliach. Polecamy wybór ArtMeb.

Rodzaje materiałów

Materiałów obiciowych jest naprawdę dużo i grupuje się je według pewnych rodzajów. Popularne są materiały pluszowe, a więc miękkie i puszyste, ale przy tym odpowiednio wytrzymałe. Zależnie od dokładnej techniki wykonania dzieli się je dodatkowo na warianty typu aksamit, welur lub welwet. Dość często wybieraną grubą są również szenile, przyjemne w dotyku, ale grubsze, przypominające nieco swoją strukturą sztruks. Innym wyborem są żakardy, a więc dwustronne, wzorzyste materiały. Na popularności zyskują do tego floki, zbliżone do aksamitu, lecz nie są one tkane, ale przyklejane termicznie do tkaniny zasadniczej. Wraz z rosnącymi trendami odpowiedzialności środowiskowej dużym uznaniem cieszą się teraz ekoskóry, które dobrze imitują naturalne skóry, lecz są bardziej ekologiczne, a przy tym mniej kosztowne.

Zastosowanie

Jak sama nazwa wskazuje, materiały tapicerskie dedykowane są przede wszystkim obiciom, głównie meblowym. Wykorzystuje się je do kanap, narożników, foteli, puf czy krzeseł. Dokładne możliwości zastosowania wynikają z właściwości danej kolekcji. W przypadku obić do umeblowania użytkowego kluczowymi parametrami są odporność na ścieranie, a także wytrzymałość względem tzw. mechacenia oraz blaknięcia z powodu ekspozycji na światło. Poza meblami takie materiały mogą posłużyć również do zagłówków czy paneli tapicerowanych. Obicia o efektownym wyglądzie i odpowiednio przyjemnej strukturze wykorzystuje się do przygotowywania narzut na łóżka i kanapy, poszewek do poduszek, a w niektórych przypadkach i z myślą o zasłonach. Pośród materiałów tapicerskich natrafisz zatem i na takie, które mają wręcz charakter typowo dekoracyjny - nie są one odpowiednio wytrzymałe do wykorzystania na meblach, ale świetnie sprawdzą się w dodatkach do wnętrz.

Nasza oferta

ArtMeb to hurtownia materiałów tapicerskich w dogodnej formie internetowej. Oferujemy duży zakres kolekcji oraz wersji kolorystycznych w obrębie poszczególnych produktów. Znajdziesz u nas zarówno subtelne i delikatne tkaniny dekoracyjne, jak i niezwykle trwałe warianty dedykowane nawet użytkowi publicznemu, w miejscach intensywnie eksploatowanych. Z całością asortymentu zapoznasz się na stronie i możesz w prosty oraz szybki sposób złożyć zamówienie, które będzie dostarczone z dostawą. To naprawdę komfortowy sposób na zakup wymarzonego materiału obiciowego w korzystnej cenie. ArtMeb jest miejscem, w którym warto upatrywać materiałów do swoich wnętrz, gdyż będzie ich odpowiedni wybór i można liczyć na dobre propozycje cenowe, połączone z odpowiednią jakością. Najwygodniejszą formą robienia takich zakupów jest wariant internetowy, niewymagający przeznaczania na cały proces dużej ilości czasu i wysiłku. Zdecyduj się zatem na zamówienie asortymentu z ArtMeb.