Tkanina Riviera

Tkanina Riviera

Tkanina Riviera jest welurem o bardzo przyjemnej strukturze. Ta zapewnia jednocześnie materiałowi niezwykle elegancki wygląd, nadający się przy tym do dobrania w różnych stylach, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Kolekcja cieszy się rosnącą popularnością. Użytkownicy doceniają jej cechy, które przekładają się na to, iż można ją wykorzystać nie tylko z myślą o obiciach, lecz i w kontekście akcentów czysto dekoratorskich. 

Spis treści 
Zastosowanie we wnętrzach

Wysokiej klasy tkanina obiciowa Riviera

Tkanina obiciowa Riviera określana jest często wręcz materiałem premium i rzeczywiście można ją do takich zakwalifikować. Jakość jej wykonania przekłada się na parametry, ale przede wszystkim niezwykle dopracowana jest sama stylistyka. Dzięki temu wszelkie elementy wykonane z wykorzystaniem tego produktu stają się eleganckie, ale w niewymuszony i naturalny sposób. Z tego względu jest ona bardzo chętnie wybierana pod kątem różnych wnętrz.

Materiał z wysokiej półki

Podobnie jak w większości kategorii przy materiałach obiciowych można mówić o różnych progach, jeżeli chodzi o jakość. Dotyczy to zarówno właściwości danej kolekcji, jak i przede wszystkim jej wyglądu. Riviera na pewno wyróżnia się na tym tle, gdyż nie sposób nie doceniać jej parametrów, ale to, co od razu rzuca się w oczy, to jej wygląd. Velvetowy materiał zdecydowanie przyciąga wzrok i z miejsca wywołuje poczucie, iż patrzy się na tapicerkę wysokiej klasy, którą spokojnie można umieścić nawet w dystyngowanych i luksusowych aranżacjach.

Specyfika wizualna

Dużym atutem tej tkaniny jest fakt, że posiada ona połysk, ale bardzo subtelny, który dodaje jej szyku, a nie przekłada się na poczucie przesytu i przesady, jak dzieje się w przypadku słabszej jakości materiałów, które mają nadrabiać wizualnie tym, że będą się intensywnie mienić. Taki stopień połysku sprawia, że powierzchnia nie jest też mecząca dla oczu. Przy takich aspektach wizualnych obicie nabiera dość uniwersalnego charakteru, nadając się do wielu z pozoru mocno odmiennych stylów dekoratorskich. Nie sposób nie docenić również szerokiej gamy ponad dwudziestu odcieni kolorystycznych, w jakich jest dostępna ta kolekcja, co znacząco ułatwia dobór odpowiedniego wariantu pod swoją koncepcję.

Jakie są opinie o tkaninie Riviera z perspektywy użytkowej?

Wiedząc o atutach tkaniny Riviera, jeżeli chodzi o jej wygląd, warto sprawdzić opinie o tej kolekcji, dotyczące tego, jak sprawdza się ona podczas samego użytkowania. Pod tym względem można ją naprawdę pozytywnie ocenić ze względu na wytrzymałość i fakt, że nie jest ona specjalnie wymagająca, jeżeli chodzi o samą pielęgnację. Jednocześnie rewelacyjnie sprawdza się nie tylko na same obicia, ale i w zakresie szeregu innych dodatków do pomieszczeń.

Balans między walorami estetycznymi i praktycznymi

Często można się spotkać z tym, że twórcy określonej tkaniny skupiają się bardzo mocno na samych cechach, przez co mniej dopracowują wygląd lub odwrotnie - przygotowują piękną kolekcję, która okazuje się być mało praktyczna. W tym przypadku zachowane zostały odpowiednie proporcje i mimo wspomnianej pięknej prezencji, na pewno trzeba docenić specyfikację tego materiału. Choć wizualnie wydaje się on delikatny i rzeczywiście jest subtelny oraz przyjemny w dotyku, jego poziom wytrzymałości jest naprawdę ogromny, gdyż osiągnął rezultat aż 100 000 w teście ścieralności, co w praktyce jest rezultatem kwalifikującym taki materiał nawet do użytku publicznego, zwłaszcza że produkt posiada także poświadczenie o trudnopalności i certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie dla człowieka, potwierdzające, że przy produkcji lub w samym składzie nie wykorzystano żadnych substancji, które w dłuższej lub krótszej perspektywie mogłyby wywoływać negatywne skutki względem ludzkiego zdrowia. Jest to gwarancja trwałości i tego, że tapicerką można się będzie cieszyć przez lata, nie dostrzegając przy tym jakiejkolwiek utraty zalet wizualnych.

Czyszczenie

Pod kątem użytkowym zawsze bardzo cenne są opinie dotyczące tego, jak trzeba dbać o powierzchnie przygotowane z danego materiału. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy ma on być wykorzystany na meblach, które są mocno eksploatowane, więc istotne jest nie tylko to, jak będą wytrzymałe, ale i to, jak tkanina zareaguje na ewentualne zabrudzenia. Te z kolei są w zasadzie nieuniknione przy normalnym użytkowaniu. Sporo delikatnie wyglądających materiałów od razu wzbudza podejrzenia, że potrzebne będzie bardzo delikatne obchodzenie się z powierzchnią i skomplikowana pielęgnacja, lecz z tym produktem zdecydowanie tak nie jest. Wszystko dzięki specyficznej strukturze i charakterystycznym mikrowłoskom, które nie mają skłonności do wchłaniania brudu, co skutecznie zapobiega powstawaniu problematycznych plam, które mogłyby wpływać negatywnie na zadowolenie użytkowników i samą estetykę tapicerki. Biorąc pod uwagę grupę velvetów, Rivierę można zatem wyróżnić, ponieważ wystarczy standardowe czyszczenie z wykorzystaniem wody i ewentualnie dedykowanych środków do tapicerek, lecz nie są potrzebne żadne cykliczne i angażujące działania pielęgnacyjne. Powierzchnia nie ma też tendencji do ściągania kurzu, co docenią zarówno alergicy, jak i inni użytkownicy.

Zastosowanie

Charakterystyka materiału obiciowego przekłada się na ogromne możliwości w zakresie zastosowania. Tym podstawowym jest na pewno przygotowywanie tapicerek meblowych, ponieważ będą się one pięknie prezentowały, a do tego będą na tyle wytrzymałe, żeby sprawdzić się na wyposażeniu w prywatnych domach, mieszkaniach, a nawet biurach czy punktach usługowych. Dobrze nada się przy tym na różne meble, od eleganckich krzeseł, przez fotele, po sofy czy kanapy. W tym celu sprawdza się naprawdę doskonale, ponieważ materiał świetnie układa się na samych meblach. W związku z walorami estetycznymi nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać kolekcję z myślą o dodatkach dekoratorskich. Z jej pomocą mogą powstać cudowne poszewki na poduszki czy narzuty. Można o niej pomyśleć również w kontekście stylowych zasłon, za czym przemawia dość wysoka gramatura na poziomie 300 g/m2 oraz odpowiednia odporność na przebarwienia związane z eskpozycją na światło. Nawet przy takim użytkowaniu nie trzeba się wtedy przejmować tym, że materiał wypłowieje, podczas gdy w razie potrzeby będzie on bardzo skutecznie chronił samo wnętrze przed nadmiarem promieni słonecznych. Tkanina Riviera jest docenianą kolekcją, która prezentuje bardzo elegancko, nadając się do różnych koncepcji aranżacyjnych. Jednocześnie utrzymuje wysokie parametry użytkowe, dzięki czemu możesz się cieszyć jej długim i bezproblemowym użytkowaniem. Z powodzeniem możesz z niej skorzystać przy tapicerkach oraz dodatkach do wnętrz. Zachęcamy do wybrania tej kolekcji z naszej oferty.