Ekskluzywne tkaniny obiciowe

Ekskluzywne tkaniny obiciowe

Ekskluzywne tkaniny obiciowe to najwyższej jakości materiały, które wykorzystuje się zarówno do tapicerek, jak i do dedykowanych do nich dodatków, jak ozdobne poduszki i narzuty. Dotyczy to w szczególności przestrzeni mieszkalnych, ale nie tylko. Takie kolekcje mogą znaleźć swoje zastosowanie w siedzibach firm oraz renomowanych placówkach handlowo-usługowych czy nawet budynkach państwowych. W tym celu muszą spełniać najwyższe standardy, jeżeli chodzi o wygląd i szczegóły wykonania. 

Spis treści 
Duży wybór i wygodna forma zakupów

Czym powinny się odznaczać ekskluzywne tkaniny obiciowe?

Ekskluzywne tkaniny obiciowe muszą wręcz powalać na kolana, jeżeli chodzi o wygląd. Patrząc na nie, zdecydowanie trzeba czuć, że ma się do czynienia z materiałem luksusowym, który zapewni najwyższe doznania wizualne i użytkowe. Rzecz jasna musi to być połączone ze stosowną wytrzymałością, żeby przygotowane w ten sposób tapicerki zachwycały nie tylko przez kilka czy kilkanaście miesięcy, lecz przez lata. Do tego mogą dochodzić różne inne udogodnienia dla użytkowników, choćby związane z czyszczeniem, ale i certyfikaty świadczące o jakości oraz bezpieczeństwie korzystania z takiej kolekcji.

Zachwycająca estetyka

Na pewno bardzo ważne jest to, żeby tkanina rewelacyjnie się prezentowała. Po tej klasy materiały sięgasz w końcu najczęściej z myślą o wizytowych pomieszczeniach, które chcesz naprawdę gustownie urządzić. Jeżeli chodzi o detale, to w praktyce są to już decyzje mocno subiektywne. Trudno o jednoznaczne kanony piękna, jeżeli chodzi o materiały obiciowe, gdyż wyróżnia się różne rodzaje materiałów, a w obrębie poszczególnych działów można odnaleźć różnorodne warianty. Do jednych przemawiać będą połyskujące materiały, do innych eleganckie, ale matowe powierzchnie. Podobnie jest zresztą ze wzorami czy kolorystyką, gdyż dużo zależy tutaj już od samych aranżacji, a luksusowe mogą być zarówno kolekcje stonowane i subtelne, jak i wzorzyste, odważne wersje. Natomiast tkaniny z wysokiej półki łączy to, że trudno oderwać od nich wzrok i na pewno zachwycą one wizualnie wszystkich użytkowników.

Trwałość

Od takich kolekcji należy oczekiwać nie tylko designerskiego charakteru, ale i najwyższej jakości wykonania, przekładającej się zwykle na parametry wytrzymałościowe, które odgrywają ogromną rolę, gdy mowa o materiałach, które mają posłużyć jako tapicerki czy nawet poszewki do poduszek dekoracyjnych. Jednym z podstawowych czynników będzie wynik w teście ścieralności Martindale'a. Jego parametry można interpretować zależnie od celu zastosowania, przy czym wszystkie luksusowe produkty powinny osiągać wysokie parametry. Wiele kolekcji o takim charakterze może się pochwalić rezultatem na poziomie kilkudziesięciu czy nawet stu tysięcy cykli, co będzie już świadczyło o ogromnej wytrzymałości, wystarczającej zarówno w warunkach domowych, jak i publicznych. W domach i mieszkaniach spokojnie można się przy tym zadowolić tkaninami, które uzyskały wynik 25-30 tysięcy cykli. Oprócz tego, taki materiał na pewno nie powinien wykazywać skłonności do mechacenia, które mogłoby w toku użytkowania sprawiać problemy wizualne i praktyczne. Tkaniny takiej klasy powinny również osiągać dobre wyniki, jeżeli chodzi o odporność na tarcie oraz światło. Przy zachowaniu tych czynników można mieć pewność, że taka kolekcja będzie nie tylko zachwycająca, ale posłuży również długimi latami, nawet przy dużej eksploatacji.

Inne potencjalne atuty

Na pewno pożądanym wskazaniem będzie oznaczenie Oeko-tex czy certyfikat REACH. Są one potwierdzeniem tego, że producenci stosują się do wszelkich norm i odpowiedzialności środowiskowej, a same produkty będą w pełni bezpieczne, gdyż świadczy to także o tym, że nie posiadają one żadnych substancji potencjalnie szkodliwych dla człowieka. Poza tym cennym dodatkiem może być certyfikat trudnopalności, który będzie atutem w warunkach domowych, a jest również wymagany, gdy tkanina ma zostać wykorzystana w przestrzeni publicznej. Z perspektywy czysto użytkowej dobrze, jeżeli tkanina będzie posiadała rozwiązanie blokujące wchłanianie płynów. Jest to spore ułatwienie, gdyż rozlane ciecze pozostają wtedy na powierzchni materiału i można je wygodnie zetrzeć suchą ściereczką czy nawet ręcznikiem papierowym. Przy okazji znacząco usprawnia to samo sprzątanie i sprawia, że tapicerki będą komfortowe i proste w pielęgnacji.

Ekskluzywne tkaniny obiciowe znajdziesz w hurtowni internetowej ArtMeb

Ekskluzywne tkaniny obiciowe są dostępne w najlepszych hurtowniach, przy czym wcale nie musisz szukać fizycznych placówek tego typu, do których trzeba dojeżdżać, a potem martwić się, czy znajdziesz coś odpowiedniego. U nas możesz spokojnie zapoznać się z całym przekrojem oferty, przyjrzeć się nie tylko detalom wykonania danego materiału, ale i jego dokładnej specyfikacji. W ten sposób niczego nie pominiesz i na pewno wybierzesz produkt optymalny do swojego zamysłu. Taka forma zakupów jest przy tym zwyczajnie wygodniejsza od jeżdżenia do tradycyjnych punktów.

Wybierz z szerokiej puli produktów i zamów internetowo

W ArtMeb mamy do wyboru bardzo dużo kolekcji z różnorodnych gatunków, zatem nie brakuje produktów z absolutnie najwyższej półki i to w obrębie różnych odmian tkanin. Dzięki wygodnej wyszukiwarce możesz zawęzić pole poszukiwań zależnie od typu materiału czy wybranych właściwości, które chcesz, żeby posiadał. Działamy internetowo, co wiąże się z dużą przewagą nad stacjonarnymi punktami, do których trzeba dojechać, a w których ekspozycje i asortyment są ograniczone metrażem. Tutaj spokojnie przyjrzysz się zdjęciom, poczytasz opisy poszczególnych tkanin, poznając ich atuty oraz zapoznasz się z dokładnymi parametrami technicznymi. Dzięki temu możesz wybrać kolekcję, która na pewno spełni oczekiwania i to nie tylko, jeżeli chodzi o aspekty wizualne, ale i same kwestie praktyczne. Nie musisz się tym samym obawiać, że dokonasz pochopnego wyboru na bazie ograniczonej oferty widocznej w fizycznym punkcie czy pod wpływem nacisków ze strony sprzedawcy. Tutaj możesz swobodnie przyglądać się produktom i dokonać decyzji, dopiero gdy masz pełne przekonanie. Przy okazji oznacza to ogromną oszczędność czasu, jak i wygodę, gdyż nie dość, że dokonasz zakupów, nie wychodząc z domu, to zamówione tkaniny mogą być do tego kupione z dostawą. Luksusowe materiały obiciowe muszą być bardzo atrakcyjne wizualnie i posiadać najlepsze parametry wytrzymałościowe. Do tego dobrze, jeżeli mają jakieś dodatkowe atuty, związane z certyfikatami czy powłoką hydrofobową. Szeroki wybór produktów najwyższej klasy odnajdziesz w ArtMeb. Przy okazji zakupy zrobisz wtedy w wygodny, internetowy sposób, podejmując przemyślaną decyzję i oszczędzając cenny czas.