Tkanina obiciowa Monolith

Tkanina obiciowa Monolith

Tkanina obiciowa Monolith jest jedną z popularniejszych kolekcji. Zawdzięcza to zarówno atutom wizualnym, jak i w dużej mierze swoim zaletom praktycznym. Duże znaczenie ma również fakt, że nadaje się ona nie tylko do przestrzeni prywatnych, ale i do zastosowania w warunkach publicznych. Warto zapoznać się z jej specyfikacją i wyglądem, gdyż przekonuje ona wielu nabywców. Materiał możesz zamówić, korzystając z oferty ArtMeb. Spis treści Stylowa kolekcja do codziennego użytku Charakterystyka Trwałość Dla właścicieli zwierząt Nowoczesne rozwiązanie hydrofobowe Jak to działa? Korzyści

Tkanina obiciowa Monolith to elegancki materiał do użytku na co dzień

Tkanina obiciowa Monolith zachęca wielu nabywców, gdyż na pewno jest to kolekcja o dopracowanym designie. Dobrze się prezentuje i można ją dopasować do różnych aranżacji, zwłaszcza że producent przygotował szeroką gamę kolorystyczną. Równie zachwycające są jednak parametry techniczne tego materiału. Jest on odpowiednio wytrzymały w zasadzie w każdym zakresie. Będzie dobrym pomysłem nawet w gospodarstwach domowych, w których znajdują się czteronożni pupile, gdzie właściciele często mają obawy względem wykorzystania mebli tapicerowanych.

Specyfika i wygląd

Materiał ma gramaturę 330 g/m2 i na pierwszy rzut oka wygląda na dość lekki. Jest to w dużej mierze efekt ciekawego wzoru, który jest niebanalny. Powierzchnia nie jest do końca jednolita, a barwy wpadają w melanż, co jest obecnie bardzo cenione w dekoratorstwie. Sprawia to, że po tkaninę można sięgnąć nawet na większych obiciach i na żadnym etapie nie wydadzą się one nudne. Stylistyka jest naprawdę przemyślana, ponieważ ma w sobie sporo elegancji, ale jednocześnie kolekcja daje takie wrażenie, że nie musi być umieszczona tylko w luksusowych i wizytowych pomieszczeniach. Jest to pewna nutka wyższego standardu, który można zaserwować w codziennych wnętrzach. Materiał jest przy tym naprawdę z górnej półki, gdyż jest zgodny z normami Reach i Oeko-tex. Wiąże się to z tym, że tok produkcji nie wzbudza żadnych wątpliwości z perspektywy środowiskowej, a w samym składzie wykluczono obecność jakichkolwiek substancji, które mogłyby negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, zarówno w krótkiej, jak i dłuższej przestrzeni czasowej. Do tego kolekcja ma certyfikat trudnopalności. Taka specyfika sprawia, że nie stwarza ona zagrożenia pożarowego - w przypadku pojawienia się ognia powierzchnia nie zajmuje się szybko płomieniem, a pod wpływem temperatury nie wydziela też składników, które mogłyby rozniecać pożar. Ten aspekt sprawia, że z tkaniny tej można korzystać także w obszarach publicznych.

Ogromna wytrzymałość

Choć pozornie tkanina może się wydawać delikatna, jest to bardzo mylne wrażenie. Rzeczywiście będzie przyjemna w dotyku, ale może się pochwalić rewelacyjnymi wręcz wynikami, jeżeli chodzi o wytrzymałość. Głównym wyznacznikiem jest tu znakomity rezultat 100 000 cykli w teście ścieralności Martindale'a. Tkaninę można zaliczyć pod tym względem do najmocniejszych na rynku. Nie mniej istotne jest to, że powierzchnia nie ulega rozciąganiu, dzięki czemu tapicerki na długo zachowują swoją formę. Z materiałem nie będzie też problemów, jeżeli chodzi o pilling czy wypłowienie wskutek ustawienia mebla w mocno nasłonecznionym rejonie pokoju. Te parametry odpornościowe dodatkowo zachęcają do korzystania z kolekcji i w obszarach publicznych, gdzie tapicerki są zwykle narażone na szczególnie dużą eksploatację.

Przyjazna zwierzętom

Materiał jest uznawany za przyjazny dla zwierząt, choć można to rozumieć dwojako. Po pierwsze powierzchnia będzie miła z perspektywy domowych pupili, którzy chętnie wybiorą takie meble na swój odpoczynek. Drugą stroną jest jednak to, że jest to korzystny wybór dla samych właścicieli zwierząt. Wiele osób mających w domu koty czy psy z założenia chce zrezygnować z mebli tapicerowanych, gdyż uznaje, iż obicia szybko zostaną obdrapane i zniszczone. Monolith jest odporny na pazury, a sierść czy naniesiony brud będzie bardzo łatwy do usunięcia. Jest to zatem bardzo dobry wybór do gospodarstw domowych ze zwierzętami.

Tkanina obiciowa Monolith jest odporna na plamy

Tkanina obiciowa Monolith jest nowoczesną kolekcją, opracowaną z myślą o spełnieniu najwyższych standardów. Poza podstawowymi aspektami zapewniono zatem jakże cenny dodatek technologiczny, który znalazł przełożenie na duży komfort użytkowników. Wykorzystanie rozwiązania blokującego płyny pozwoliło uczynić ten materiał prostym w czyszczeniu, co ma ogromne znaczenie. Minimalnym wysiłkiem można zadbać o to, żeby tapicerki były nieskazitelne i zachowały swój piękny wygląd na długo.

Specjalna powłoka

Wraz z rosnącymi oczekiwaniami i wręcz wymaganiami klientów, producenci sięgają po kolejne rozwiązania, które mają zwiększać wartość ich tkanin. Podobnie było w tym przypadku, gdyż kolekcja od początku miała zachwycać nie tylko wyglądem i jakimś bonusem w zakresie praktycznym. Tym okazało się rozwiązanie Water Repellent. Technologia ta nawiązuje do coraz bardziej upatrywanego przez nabywców udogodnienia, jakim jest to, żeby powierzchnia materiału nie pochłaniała szybko płynów. Na tkaninie zastosowano dlatego hydrofobową powłokę, która swoim działaniem ma nawiązywać do tego, co można kojarzyć z rzeczy wodoodpornych. Jej zadaniem jest to, że po rozlaniu się cieczy ma ona skroplić się na powierzchni i nie przedostać się w związku z tym wkrótce do struktury materiału. Jest to bardzo intrygujące rozwiązanie, które w praktyce rewelacyjnie sprawdza się na tkaninach w zamyśle mających pełnić funkcje obiciowe.

Duży atut

Sama technologia intrygująco brzmi, lecz nie jest ona jedynie gadżeciarskim czy dobrze wyglądającym, lecz mało znaczącym dodatkiem. Wspomniane skraplanie się cieczy na powierzchni sprawia, że odpowiednio szybko reagując, można je delikatnie wytrzeć suchą ściereczką lub znajdującymi się w każdym domu ręcznikami papierowymi, a płyn nie dość, że zniknie, to nie zostawi na tapicerce nawet śladu. Warto jednak zaznaczyć, że rozwiązanie to pomaga i przy czyszczeniu już bardziej zaschniętych zabrudzeń. Można je wtedy usunąć, korzystając ze zmoczonej ściereczki czy wręcz przez chwilę odmoczyć, czego większość osób nie chce robić przy obiciach ze zwykłego materiału, ponieważ mogłoby to jedynie pogorszyć sprawę i zrujnować tapicerkę. Dzięki technologii Water Repellent czyszczenie staje się naprawdę prostsze i taką wygodę docenią wszyscy domownicy. Kolekcja Monolith wykazuje się pięknym designem i świetnymi parametrami wytrzymałościowymi. Producenci zadbali o wykorzystanie nowoczesnych technologii, w tym przypadku hydrofobowych, które przekładają się na to, że przygotowane tapicerki można bez problemu doczyścić i to przy niewielkim wysiłku. Kolekcja ma zatem prestiżowy i elegancki charakter, lecz jednocześnie nadaje się do korzystania z niej w codziennych warunkach prywatnych i publicznych. Materiał odnajdziesz w ofercie hurtowni ArtMeb i to szerokiej gamie kolorów, zatem na pewno wybierzesz odpowiednią barwę do swojego wnętrza.