Tkanina Aston

Tkanina Aston

Tkanina Aston prezentuje się dość klasycznie, ale przy tym efektownie, zwłaszcza, że jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych. Łączy w sobie cechy potrzebne względem materiałów tapicerskich, czyli piękny wygląd z dużą wytrzymałością. Użytkownicy doceniają również zastosowaną na niej powłokę, która zapobiega przenikaniu cieczy, co znacząco ułatwia sprzątanie. Poza umeblowaniem można z niej skorzystać w kontekście dodatków dekoracyjnych. Kolekcja Aston jest dostępna w hurtowni ArtMeb. 

Spis treści
Właściwości 

Charakterystyka tkaniny Aston

Tkanina Aston jest miła zarówno w dotyku, jak i wyglądzie. Jest to jednak połączone z naprawdę wysokimi parametrami w kontekście ścieralności, co świadczy o tym, że jest to materiał bardzo trwały. Jej dużym atutem jest specjalna powłoka, która ma osłaniać strukturę przed cieczami, dzięki czemu wilgoć nie przecieka i jest łatwa do usunięcia. O jakości tej tkaniny wystarczająco świadczy fakt, iż otrzymała ona renomowany certyfikat Oeko-Tex.

Wygląd

Tkanina ma dość dzianinową strukturę, na której widoczny jest wyraźny efekt dwutonu, przywodzący nieco na myśl welur. Jednocześnie w samym dotyku materiał wydaje się gładki i jest naprawdę przyjemny w odbiorze. Sama prezencja jest natomiast stosunkowo klasyczna, lecz jest to dużym atutem tej kolekcji. Nie jest ona przesadnie zaskakująca, lecz wygląda po prostu bardzo korzystnie, a do tego występuje w wielu kolorach.

Wytrzymałość

Materiał jest bardzo wytrzymały, o czym świadczy wynik na poziomie 35 000 w teście Martindale'a na ścieralność. Bez problemu nadaje się zatem do wykorzystania w obszarach użytkowych i to nawet tych wykorzystywanych intensywnie i dość często. Nie trzeba się obawiać tego, że wyposażenie z takim obiciem szybko ulegnie podniszczeniu czy straci na walorach wizualnych. Trwałość jest na pewno znaczącym atutem tej kolekcji.

Powłoka chroniąca

Ważną zaletą Aston jest pokrycie z powłoki Maxi Clean. Działa ona w taki sposób, że ciecze zatrzymywane są na powierzchni tkaniny w formie kropel i nie przenikają do jej struktury. Bardzo ułatwia ona sprzątanie i sprawia, że w zasadzie każdy użytkownik nie będzie miał problemu z utrzymaniem materiału w nienagannej czystości i to przez długi czas. Co ważne, nie będzie też mowy o ewentualnych niekorzystnie wyglądających plamach po wylanych napojach, gdyż taki płyn wystarczy zawczasu odsączyć z wykorzystaniem papierowego ręcznika czy zwykłej ściereczki.

Jakość potwierdzona certyfikatem

Tkanina posiada certyfikat Oeko-Tex, świadczący o jakości produktów tekstylnych i włókienniczych mających bezpośrednią styczność z człowiekiem. Jest to potwierdzenie, że materiał zbadano pod kątem 100 najbardziej niebezpiecznych substancji zagrażających konsumentom. Takie wyróżnienie potwierdza wysoką jakość Aston i fakt, że tkanina nadaje się do tapicerek, które będą miały kontakt nawet z samą skórą i nie będą wywoływać żadnych negatywnych skutków dla zdrowia, w tym w zakresie reakcji alergicznych.

Co sugerują opinie o tkaninie Aston?

Opinie o tkaninie Aston są jak najbardziej pozytywne. Klienci doceniają jej jednocześnie prosty, ale bardzo efektowny wygląd. Niebagatelne znaczenie mają również parametry wytrzymałościowe, które pozwalają cieszyć się takimi obiciami przez długi okres czasu. Z perspektywy użytkowników niezmiernie ważne jest także łatwe utrzymanie takiej powierzchni w czystości. Połączenie tych cech sprawia, że tkanina należy do tych zdecydowanie docenianych w segmencie materiałów obiciowych.

Efektowna prezencja

Dość klasyczny wygląd tej tkaniny zdecydowanie przemawia do użytkowników. Dużo osób szuka właśnie czegoś takiego do swojego domu czy mieszkania, nie oczekując połyskujących powierzchni, lecz takich prezentujących się stosunkowo prosto, a przy tym gustownie i elegancko. Do tego kolekcję odnajdziesz w naszej hurtowni aż w 19 odcieniach kolorystycznych, od standardowej czerni czy bieli, po bardziej żywe kolory czerwieni, fioletu czy nawet pomarańczy. Z pewnością dobierzesz zatem tkaninę w kolorze odpowiadającym Twoim gustom i stylistyce danego wnętrza, gdyż wybór w tym zakresie jest naprawdę szeroki.

Wygoda w użytkowaniu

Choć kwestie wizualne są bardzo ważne przy wyborze tkanin, które mają być wykorzystane w celach tapicerskich, to nie można zapominać o tym jak ważne są same parametry użytkowe. Tutaj użytkownicy szczególnie doceniają wytrzymałość Aston, która sprawia, iż nie trzeba się obawiać użytkowania elementów z takim obiciem, które długo pozostają też piękne wizualnie. Można o to zadbać regularnie czyszcząc powierzchnię, a materiał jest pod tym względem przystępny nawet dla osób, które nie przepadają za dokładnym czyszczeniem. Przy szybkiej reakcji płyny wystarczy odsączyć, a bardziej problematyczne zabrudzenia można usunąć choćby korzystając zwyczajnie z wody z mydłem i mokrej ściereczki, po czym można jeszcze delikatnie przetrzeć materiał suchą ścierką i pozostawić już po prostu do całkowitego wyschnięcia. Tkanina zdecydowanie zalicza się zatem do zarówno wytrzymałych, jak i prostych w czyszczeniu, co wpływa na pozytywne opinie użytkowników.

Do czego wykorzystać tkaninę obiciową Aston?

Tkanina obiciowa Aston jest wykorzystywana przede wszystkim w zakresie tapicerek do mebli. Rewelacyjnie sprawdzi się na sofę czy kanapę, szczególnie do wnętrz w dość klasycznym stylu. Estetyka i wytrzymałość materiału zdecydowanie przemawiają za wykorzystaniem go do umeblowania o charakterze wypoczynkowym, a więc mocno eksploatowanego. Kolekcja Aston jest odpowiednia także do poduszek dekoracyjnych czy nawet w mniej szablonowym wydaniu, do innych elementów wystroju wnętrza.

Meble

Większość osób traktuje tę tkaninę jako standardowy materiał tapicerski do mebli. Ma ona ku temu odpowiednie predyspozycje, w zakresie pięknego wyglądu i trwałości. Dobrze nadaje się na meble wypoczynkowe, zatem taki wybór często pada w przypadku obić do kanap i sof. Takie wyposażenie jest intensywnie użytkowane i narażone na liczne zabrudzenia, lecz przy takiej powierzchni nie grozi mu szybkie zniszczenie czy utrata walorów wizualnych.

Przy czym jeszcze się sprawdzi?

Poza samymi meblami tkanina nadaje się do innych elementów dekoracyjnych. Ciekawym pomysłem może być choćby wykonanie z niej poszewek do poduszek, które można wykorzystać jako dodatek do obitych tym materiałem mebli wypoczynkowych. Z powodzeniem nada się również do fragmentu wystroju wnętrz, który pojawia się w coraz większej liczbie domów i mieszkań, a więc do paneli tapicerowanych. Tkanina Aston umiejętnie łączy w sobie cechy użytkowe z pięknym wyglądem. Dobrze nadaje się do mebli wypoczynkowych oraz dodatków dekoracyjnych, szczególnie przy wnętrzach w dość klasycznym i tradycyjnym stylu, choć materiał dopasuje się i do bardziej nowoczesnych pomieszczeń. 

Kolekcja jest dostępna w wielu wersjach kolorystycznych w ArtMeb, więc zachęcamy do skorzystania z oferty naszej hurtowni.