Hurtownia Materiałów Obiciowych

Hurtownia Materiałów Obiciowych

Hurtownia materiałów obiciowych to miejsce w którym znajdziesz obszerny wybór, dobrych jakościowo tkanin. Wykorzystuje się je zarówno przy produkcji, jak i renowacji niektórych mebli. Dotyczy to przede wszystkim siedzisk, w tym krzeseł, foteli czy kanap. Przy ich doborze warto uważać na to, żeby wybrać tworzywo wytrzymałe, które będzie komfortowe w użytkowaniu i długo utrzyma nienaruszoną formę. Nie mniej istotne są kwestie estetyczne, szczególnie w zakresie wyposażenia do pokoi wizytowych.

Spis treści

Dlaczego warto skorzystać z oferty takiego miejsca? 
Specyfika danej tkaniny i styl jej wykonania

Dlaczego warto skorzystać z usług hurtowni materiałów obiciowych?

Hurtownia materiałów obiciowych z pewnością będzie oferowała lepsze ceny oraz większy wybór tkanin, od mniejszych sprzedawców. Różnice będą tym bardziej widoczne względem sklepów meblowych, w których takie produkty są tylko częścią oferty i dany podmiot nie specjalizuje się w tym zakresie. Pod tym względem duże znaczenie odgrywa również jakość dostępnych obić. Korzystając z naszych usług, możesz liczyć na kompleksową obsługę, dzięki której na pewno dobierzesz tkaninę spełniającą Twoje oczekiwania.

Dobre ceny i duży wybór

Podobnie jak w wielu innych dziedzinach, tak i tutaj hurtownia wyróżnia się tym, że będzie miała lepsze ceny od pomniejszych firm, które sprzedają takie tkaniny. Te można znaleźć w różnych sklepach, lecz często są tam jedynie niewielką częścią oferty, a do tego pośrednik nakłada swoją marżę, przez co do wyboru pozostaje zaledwie kilka wariantów materiałów, sprzedawanych po zawyżonych cenach. W hurtowni stawki będą o wiele bardziej konkurencyjne, a przede wszystkim sam asortyment będzie zdecydowanie szerszy.

Odpowiednia jakość asortymentu

Takie miejsce specjalizuje się w tego typu produktach, przez co ma lepsze rozpoznanie na rynku i często sprowadza tkaniny z różnych miejsc na świecie, tak jak odbywa się to w naszym przypadku. Oczywiście znajduje to jednocześnie przełożenie w odpowiedniej jakości materiałów, które są starannie wyselekcjonowane i sprawdzone. Może to być problemem u mniejszego pośrednika, który zajmuje się taką sprzedażą okazyjnie, więc sięga po produkty, które ma akurat okazję zamówić, a nie dedykowane spełnieniu oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Tego typu zakupy zdecydowanie lepiej robić zatem w hurtowni, gdzie znajdziesz większy przegląd dostępnych tkanin, zgodnych z najnowszymi trendami, a przy tym możesz liczyć na niższe ceny przy lepszej jakości.

Wybierz mocny materiał obiciowy na krzesła, fotele czy kanapy w naszej hurtowni

Na krzesła, fotele czy kanapy potrzebny jest mocny materiał obiciowy, który możesz znaleźć w naszej hurtowni. Wykorzystuje się go przy samej produkcji, ale często i później, na etapie renowacji takich mebli. W warunkach domowych stosowane jest to przede wszystkim w kontekście wyposażenia o charakterze wypoczynkowym, które ze względu na swoją specyfikę jest dość intensywnie użytkowane. Do tego najczęściej znajduje się ono w pokojach wizytowych, więc takie obicie po prostu musi być trwałe, żeby zachować swoje walory wizualne. Przy wyborze kluczowym parametrem będzie w związku z tym ścieralność danego materiału.

Do czego wykorzystuje się tkaniny obiciowe?

Takie materiały często nazywa się zamiennie meblowymi czy tapicerskimi. W warunkach domowych stosowane są w szczególności w kontekście umeblowania, które można nazwać wypoczynkowym. Będą to choćby kanapy, sofy czy fotele, które najczęściej znajdują się w salonie. Tapicerki przydają się także na coraz popularniejsze obecnie pufy. Z pewnością takie tkaniny wykorzystywane są często do obić na krzesła, zwłaszcza te w jadalni, które muszą się prezentować szczególnie dobrze. Warto zauważyć, że materiały tego typu stosuje się przy samej produkcji tego typu wyposażenia, ale nie tylko, gdyż równie często są one wykorzystywane do renowacji takich elementów. Wielu właścicieli chce przywrócić meblom ich dawny blask lub po prostu odmienić raz na jakiś czas ich stylistykę, a zmiana obicia jest podstawowym działaniem w tym zakresie.

Na co uważać przy wyborze?

Łatwo dostrzec, że takie materiały wykorzystuje się przede wszystkim na meblach dość mocno i intensywnie eksploatowanych, a jednocześnie znajdujących się w raczej wizytowych częściach domów i mieszkań. Na krzesłach, kanapach czy fotelach siada się często, a stoją one głównie w jadalniach czy salonach, a więc pomieszczeniach, gdzie najczęściej przyjmuje się gości. Bardzo ważna jest zatem trwałość takiej tkaniny, co pozwoli ma utrzymanie komfortu użytkowania takiego wyposażenia, ale i jego nienagannego wyglądu. Przy przeglądaniu parametrów technicznych danego materiału na pewno warto zwrócić uwagę na gramaturę, określaną w gramach na metr kwadratowy, a ciężar rośnie tutaj w dużej mierze zależnie od samej grubości czy zagęszczenia nitek. Kluczowym czynnikiem jest natomiast ścieralność, którą mierzy się testem Martindale'a, w którym tkanina jest pocierana aż do momentu jej uszkodzenia. W miarodajny sposób pozwala to zatem ocenić wytrzymałość przygotowanego później obicia. Ścieralność określana jest w liczbie cykli jakie wytrzymuje tkanina i oczywiście wynik jest tym lepszy, im wyższa jest taka liczba.

Materiał obiciowy z naszej hurtowni może mieć różne wzory

Materiał obiciowy w naszej hurtowni występuje w różnych wzorach i kolorach. Pozwala to wybrać taki najlepiej pasujący do gustu domowników, ale i całego wystroju wnętrza. Pod kątem wizualnym często dużą rolę odgrywa też sam rodzaj wybranej tkaniny, gdyż poszczególne warianty odbiegają od siebie wyglądem. Przy odpowiednio dużej ofercie z pewnością można jednak znaleźć taką opcję, która idealnie sprawdzi się do przygotowywanego mebla.

Charakterystyka danego materiału i stylistyka

Skupiając się na aspektach związanych z wytrzymałością, nie można zapominać o czynniku wizualnym, który w tym przypadku odgrywa nie mniejsze, ale dla wielu osób wręcz najważniejsze znaczenie. W końcu każdemu zależy na tym, żeby obite materiałem meble prezentowały się jak najlepiej. Muszą przy tym odpowiadać ogólnej dekoracji całego wnętrza. Do dyspozycji jest wiele rozwiązań, w tym jednobarwne tkaniny (od jasnych, po ciemne kolory), jak i wersje wielokolorowe czy wręcz wzorzyste. Takie decyzje należy już zatem podejmować zależnie od indywidualnych preferencji i przy zachowaniu spójności z całością wystroju danego pomieszczenia. Warto przy tym pamiętać, że wygląd poszczególnych tkanin jest jednocześnie uzależniony od wybranego rodzaju, gdyż konkretne warianty odbiegają od siebie strukturą, co wpływa na ich estetykę oraz odczucia związane z dotykaniem takiego materiału.

Materiały obiciowe są wykorzystywane przy produkcji i renowacji mebli, szczególnie tych wypoczynkowych. Ze względu na ich dużą eksploatację trzeba wybrać tkaniny wytrzymałe, dzięki czemu nie utracą one szybko swoich walorów użytkowych oraz estetycznych. Do wyboru są przy tym oczywiście warianty o różnorodnej stylistyce. Takie zakupy najlepiej robić w hurtowni, gdzie znajdziesz duży wybór produktów, o odpowiedniej cenie i jakości - zachęcamy zatem do skorzystania z naszych usług.