Urban jungle, a meble tapicerowane

Urban jungle jest trendem w aranżacji wnętrz, który wywodzi się z biofilii. Wielu projektantów uważa, że jest ona kluczem do osiągania dobrego samopoczucia we wnętrzach. Co dokładnie oznacza ten trend i jak go wykorzystać? Zobacz nasze propozycje.

Urban jungle jest trendem w aranżacji wnętrz, który wywodzi się z biofilii. Wielu projektantów uważa, że jest ona kluczem do osiągania dobrego samopoczucia we wnętrzach. Co dokładnie oznacza ten trend i jak go wykorzystać? Zobacz nasze propozycje.

Biofilia i urban jungle

Biophilic design jest odpowiedzią na potrzebę człowieka obcowania z naturą. Jej głównym założeniem jest to, że poczucie wspólnoty z innymi organizmami żywymi jest niezbędne do zachowania zdrowia, dobrego samopoczucia i równowagi psychicznej człowieka. Celem takiego podejścia do aranżacji wnętrz jest przywrócenie utraconej równowagi i stworzenie przestrzeni, która sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu i harmonii.

Z biofilii wywodzi się trend urban jungle, w ramach którego wnętrza mają przypominać roślinne środowisko naturalne.

Wykorzystanie w aranżacji wnętrz

Chcesz zaaranżować wnętrze, które harmonizuje ze środowiskiem naturalnym? Przede wszystkim postaw na naturalne materiały – idealnie sprawdzą się drewniane meble i wykończenia. Zadbaj także o naturalne oświetlenie Twojego wnętrza, które jest podstawą prawidłowego funkcjonowania. Oczywiście nie może zabraknąć roślin. Możesz stworzyć żywą ścianę, jeśli jednak nie masz na nią przestrzeni, wybierz rośliny doniczkowe. Do salonu urban jungle szczególnie pasują te egzotyczne, o dużych, kolorowych liściach.

Zielone wnętrze

Jaką paletę barw wybrać? W urban jungle będą dominować oczywiście zielenie. Tutaj masz duże pole do popisu. Możesz wybrać intensywną butelkową zieleń, postawić na oliwki, seledyny lub pastelowe odcienie tego koloru. Postaw na tapicerowaną kanapę lub narożnik i dobierz pasujący do Twojej koncepcji odcień tkaniny. W naszej ofercie znajdziesz wiele kolekcji z różnymi propozycjami zielonych materiałów. Możesz eksperymentować nie tylko z odcieniami, ale także fakturami tkanin.

Brązowe akcenty

Świat roślin oczywiście nierozerwalnie łączy się z ziemią. Postaw na kolorystyczne akcenty, które pozwolą wrócić Ci do korzeni. W tym celu wybierz tkaniny w odcieniach brązu. Z zieloną kanapą, która będzie stanowić centrum Twojego wnętrza, świetnie będzie współgrać ziemisto brązowy fotel lub zestaw krzeseł. Dzięki temu Twój salon nabierze niepowtarzalnego charakteru, a dominujące zielenie zostaną delikatnie przełamane.

Meble tapicerowane z motywami roślinnymi

Nie boisz się odważnych rozwiązań? Daj się ponieść roślinnemu szaleństwu i wybierz meble tapicerowane z motywami liści i kwiatów. Wśród kolekcji naszych tkanin znajdziesz zarówno wzory imitujące egzotyczną dżunglę, a także takie, które przypominają kwiecistą łąkę. Sofa czy fotel z roślinnym wzorem będzie stanowić przykuwający uwagę, punk centralny całego pomieszczenia. Dobierz do niej stonowane dodatki, takie jak lniane zasłony, ceramiczne doniczki z kwiatami i pięknie skomponowane naturalne wnętrze gotowe!