Skandynawia

Skandynawskie wnętrza charakteryzują się minimalizmem, prostotą i funkcjonalnością. Należący do szkoły modernizmu, skandynawski design to ruch projektowy, który cechuje nacisk na funkcjonalizm i prostotę. Obejmuje to również wykorzystanie naturalnych materiałów, przyjaznych dla człowieka i środowiska.

Naturalne odcienie

Skandynawski design charakteryzuje się subtelnymi i stonowanymi kolorami, inspirowanymi naturą. Miłośnicy stawiają na szarości, biele i pastelowe odcienie błękitu, ale nie tylko. W związku z rosnącą popularnością tego stylu mieści on aktualnie sporą paletę stonowanych barw.

test2

Pudrowe inspiracje

Zakurzony róż, zwany również „brudnym” jest ostoją na scenie skandynawskiej i funkcjonuje niczym neutralny odcień dzięki swojej zdolności dostosowania się do prawie każdego kolorystycznego towarzystwa. Pięknie wypada w połączeniu z odcieniami beżu i szarości.

Uniwersalne pastele

W krajach skandynawskich okres ciemniejszych dni i dłuższych zim sprawił, że jasna aranżacja przestrzeni odgrywa ważną rolę. Pastele podkreślają jasność we wnętrzu, dodają jej czystości i przejrzystości, a cała powierzchnia zamieszkiwanej przestrzeni jest wyjątkowo spójna.