Przyjemne kombinacje

Dom bez koloru nie służy dobremu samopoczuciu, ale łączenie ze sobą tych ulubionych to proces, który nie zawsze kończy się sukcesem, zwłaszcza gdy gusta domowników różnią się od siebie. Aranżacja przestrzeni powinna zapewniać wszystkim jej użytkownikom uczucie ukojenia i relaksu. Najbezpieczniejszymi połączeniami kolorystycznymi są oczywiście beże oraz inne ciepłe barwy wybierane w tkaninach o przyjemnej w dotyku fakturze. Warto jednak przyjrzeć się kolorom z bliska i znaleźć wyjątkowe kombinacje, które zapewnią komfort, a jednocześnie indywidualny charakter wnętrzom mieszkania lub domu.

Przytulne wnętrza dla każdego domu

Przyjemne kombinacje to wszystkie połączenia kolorów, faktur i wzornictwa, które sprawiają, że nasze życie zaczyna spowalniać i czujemy się w pełni zrelaksowani. Każdy odpręża się na swój własny sposób, dlatego takie wnętrza będą bardzo charakterystyczne oraz wyróżniające się na tle innych aranżacji. Jednak nierzadko takie indywidulane projekty mają ze sobą parę wspólnych cech. Najczęściej sięga się po uniwersalne połączenie kremów, brązów i złota, które wpasują się w każde wnętrze. Obok sofy obitej białą tkaniną Amor Velvet, o przyjemnej fakturze stanie fotel, który swoimi złotymi wstawkami i ciepłym brązowym kolorem tkaniny Cortes doda pomieszczeniu pazura. Cała aranżacja została dopełniona poduszkami dekoracyjnymi w kolorze fotela oraz futrzastym dywanem. Kto nie skusi się na odpoczynek w takim salonie?

Spokojne wnętrze

Pomieszczenia utrzymane w stonowanych barwach cieszą się popularnością z uwagi na swój terapeutyczny wpływ. Przebywanie w pokoju o kremowej aranżacji sprzyja budowaniu wewnętrznego spokoju i relaksacji. Beżowe odcienie pomagają również w koncentracji, więc doskonale sprawdzą się w czasach home office.


Własne miejsce

Kremowe kolory, dzięki swojemu stonowanemu i spokojnemu obliczu pozostawiają szerokie pole do popisu przy późniejszych zmianach aranżacji. Każda zmiana w takich wnętrzach jest zauważalna na pierwszy rzut oka, a pomagają w niej nawet drobne akcenty meblowe czy dekoracyjne w odważniejszych kolorach. Dodają przy tym przestrzeni indywidualnego wyglądu i osobistego ciepła. 

Pełnia przyjemności

W komponowaniu kolorów każdy z nas powinien kierować się własnym wyborem takich odcieni, które nadadzą wnętrzu pożądanego efektu. Dlatego obok bezpiecznych kremowych barw nierzadko pojawiają się delikatne odsłony różu i czerwieni. Coraz częściej sięgamy również po błękity, odważne fiolety i odcienie złota. W ofercie ARTMEB znajduje się ponad sto pięćdziesiąt kolekcji tkanin meblowych w niezliczonej ilości barw, które inspirują do zabawy w nieoczywiste połączenia kolorystyczne oraz kompozycje faktur na meblach tapicerowanych. 

Sprawdzony doradca

Wybór spośród tak dużej oferty materiałów obiciowych może być trudny, dlatego pomocy przy tej decyzji chętnie udzielą nasi wykwalifikowani doradcy, mający znakomitą wiedzę oraz doświadczenie w doborze oraz komponowaniu tkanin meblowych. Innym źródłem informacji o materiałach obiciowych jest nasza lista TOP10 najchętniej wybieranych pozycji z kolekcji ARTMEB. 

Róż i już

Róż to kolor jednoznacznie kojarzący się z miłością, czułością i emocjami. W naszej kulturze różowy utożsamiany był z kobiecością i właśnie dla kobiet zarezerwowany. Wszystko wskazuje na to, że minęły czasy kolorystycznego szufladkowania, a potencjał barw sprawia, że wchodzą z całą mocą na salony. Różowy to nieskończenie wiele odcieni o różnym przekazie emocjonalnym. Delikatne i zimne odsłony wnoszą spokój do wnętrza, a tkaniny w cieplejszej odsłonie oddają ciepło i czułość. Odcienie różu charakteryzujące się głęboką tonacją i nasyceniem to wielki ładunek energii w przestrzeni mieszkalnej.

Różowa delikatność

Do spokojnej odsłony tego koloru można zaliczyć jego pudrowe i malinowe odcienie. Dzięki swojej delikatności, nie przytłaczając żadnej aranżacji wnętrza, barwy te sprawdzą się w tkaninach tapicerowanych wykorzystywanych na dużych meblach oraz w dodatkach meblowych. Stonowane odcienie różu przekazują kwintesencję pozytywnych emocji, dlatego aranżacje wnętrz z ich udziałem zyskują w ostatnich latach na popularności.


Różowa energia

Popularnymi odcieniami różu dodającymi wnętrzu energii są fuksja, magenta oraz kolor gumy balonowej. Ich kompozycje to nieokiełznana moc barw oraz silne emocje nawiązujące do pasji, a nawet ekstazy. Przez swój intensywny kolor tkaniny w tych odcieniach wykorzystywane są w dużej mierze jako poszewki na pufy lub poduszki dekoracyjne. 

Wnętrza bijące ciepłem

Bardzo często współczesne wnętrza czerpią inspiracje z natury. Sezon jesieni to najbogatszy kolorystycznie czas w całym roku. Przyjemne czerwienie kojarzą się z jesiennymi liśćmi okrywającymi drzewa. Dzięki temu nasza wyobraźnia może przenieść nas pod delikatnie szeleszczące drzewo, przez które przedzierać się będą promienie gorącego słońca. Utożsamienie kolorów tkanin z jesiennym czasem sprawia, że każdy domownik wypoczywający w salonie z łatwością zrelaksuje się i poczuje ciepło przenikające przez jego ciało. Te pozytywne odczucia będą podsycane, gdy zostaną wykorzystane tkaniny obiciowe z grupy welwetów oraz welurów, czyli miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów.

Kolory słonecznego nieba

Błękit wraz z zielenią to dwa kolory, które mają relaksujący wpływ na domowników. Użycie ich w aranżacji wnętrz daje poczucie równowagi oraz pełni dzięki bliskości kolorów z naturą. Odcienie niebieskiego, kojarzące się z bezchmurnym niebem w piękny słoneczny dzień pozwalają uciec myślami w przestworza i porwać się spokojnej chwili. Błękity są charakterystyczną grupą kolorów dzięki swojemu zimnemu obliczu. Jednak wkomponowane w aranżacje, która inspirowała się słonecznym niebem, całkowicie zmieniają swoje oblicze. Można wręcz poczuć bijące od nich ciepło. Każdy odpoczywając w takim przyjemnym wnętrzu w spokoju naładuje baterie na nowy dzień, bo przecież nic nie odpręża nas tak jak natura. 

Fiołkowa łąka

Magia, duchowość, pasja i kreatywność. To budzi się w człowieku, kiedy obcuje z kolorem fioletowym. Dlatego też podczas oglądania chmur i ogadywania ich kształtów, gdy wylegujemy się na fiołkowej łące wpadają nam do głów najciekawsze pomysły. Używając tego wszechstronnego koloru w aranżacji wnętrz możemy się spodziewać, że wyobraźnia zabierze nas myślami w dotychczas nieodkryte miejsca. 

Drobne przyjemności

Od zawsze powtarza się, że w życiu ważne są tylko chwile, a najbardziej cieszą drobne przyjemności. Tak samo w aranżacji wnętrz najbardziej pożądane stają się dodatki. Nic nie może równać się z okryciem się pledem o przyjemnej w dotyku fakturze i wtuleniem w równie miękką poduszkę dekoracyjną. Oprócz foteli nietypowym siedziskiem, które podbiło wiele serc są pufy. Wybór tego małego i niepozornego mebla sprawia niewiarygodną radość dzieciom, ale również i starszym domownikom.