Cały ten Jazz

Wnętrza w hollywoodzkim stylu to przepiękny kierunek w aranżacji wnętrz. Pełne szykownych mebli zapraszających do wypoczynku pośród kryształów i mieniących się dodatków ...

Wnętrza w hollywoodzkim stylu to przepiękny kierunek w aranżacji wnętrz. Pełne szykownych mebli zapraszających do wypoczynku pośród kryształów i mieniących się dodatków do dzisiaj są obecne w wielu domach i mieszkaniach. Styl Glamour to pełna przepychu elegancja, nierzadko niczym smoking utrzymana w czerni i bieli, ale jednocześnie nieobawiająca się wyrazistych wzorów. Gloss Velvet, Glitz i Genova to tkaniny, które swoim blaskiem oczarują każdego miłośnika klasycznego glamouru. 

Inspiracje stylu glamour

Kluczowymi słowami opisującymi styl glamour są przepych, błysk oraz elegancja. Powstał w złotych czasach hollywoodzkiego kina jako alternatywa wobec panującego minimalizmu. W pierwszej połowie XX wieku zaczęły powstawać pełne klasy i bogactwa aranżacje wnętrz. Meble tapicerowane o rozłożystych bryłach oprawiano w satyny, welwety i welury. Dzięki swojej delikatności oraz miękkości materiały te stały się idealnym uzupełnieniem gwiazdorskiego luksusu. Dobierana kolorystyka czerpała ze złota, srebra oraz naturalnych odcieni kamieni szlachetnych z odstępstwami dla kolorowych ekstrawagancji. 

Wymagająca wspaniałość

Korzeni tego luksusowego stylu pełnego blasku można doszukać się już w baroku. Możliwe, że dlatego zwolennicy minimalizmu przypisują wnętrzom glamour kiczowatość. Tymczasem niejeden projektant wnętrz podkreśli, że ten gwiazdorski kierunek w aranżacji wnętrz jest jednym z najbardziej wymagających nurtów kształtowania mieszkalnej przestrzeni.

Współczesna odsłona elegancji

Na przestrzeni lat styl glamour naturalnie zmieniał się wraz z dynamiką przemijających trendów, jednak jego podstawowe założenia pozostały stałe. Współczesne wnętrza w stylu glamour mają z reguły łagodniejszą odsłonę, co można uzasadnić zasadniczą zmianą w obszarze funkcjonalności wnętrz oraz sposobie ich użytkowania. Niemniej historia lubi zatoczyć koło, dlatego komplety wypoczynkowe w kremowych odcieniach z łatwością zastąpią również bardziej śmiałe odsłony tkanin. Dzięki najwyższej jakości materiałom obiciowym wykorzystanym w meblach tapicerowanych w pomieszczeniach zapanuje szyk i elegancja. 

Najwyższej jakości tkaniny obiciowe

Meble obite tkaninami w delikatnych odcieniach zwracają na siebie uwagę pięknym wykończeniem i fantazyjnymi fakturami. Kolory zestawów wypoczynkowych są dobierane tak, aby otaczające je wyraziste dodatki nie przytłoczyły domowników. Dla zachowania luksusowej odsłony wnętrza kluczowy pozostaje dobór materiałów obiciowych mebli oraz na potrzeby dekoracji wnętrz. Tkaniny wykorzystywane również do oprawy poduszek oraz stylizacji okien powinna cechować najwyższa jakość wykonania. Nie bez znaczenia dla estetyki wnętrz pozostają właściwości materiałów zabezpieczające je przed zabrudzeniami i ułatwiające utrzymanie ich w czystości.

Zjawiskowe poduszki dekoracyjne

Tkaniny wybierane do poduszek dekoracyjnych w stylu glamour charakteryzuje różnorodność odcieni i wzorów. Zwłaszcza na sofie w jednolitym odcieniu sprawdzą się nieoczywiste na pierwszy rzut oka połączenia tkanin, które dodadzą przestrzeni smaku oraz podkreślą wyjątkowy styl właścicieli. Genialną cechą poduszek pozostaje możliwość ich łatwego zmieniania i dowolnego komponowania tak, aby wnętrze ewoluowało wraz z gustami domowników.Drugoplanowa rola zasłon

Ważnym elementem klasycznego wnętrza w stylu glamour są przepiękne, mięsiste zasłony. Potrafią w oka mgnieniu odmienić wizerunek miejsca. Ich dobór z najwyższą troską o końcowy efekt wymaga wyobraźni. Choć nie powinny grać pierwszej roli w projektowaniu wnętrz, nierzadko stanowią tło całej aranżacji. Ulubione dodatki

Wnętrza w stylu glamour potrzebują osobistych dodatków. Ramy, akcesoria użytkowe, figurki i pudełka będą znakomitym uzupełnieniem aranżacyjnym pod warunkiem, że będą zachwycać swoim wzornictwem wpisując się kolorystycznie w przestrzeń zadaną dobranymi tkaninami. 

Ekskluzywne połączenia

Glamour uwielbia wszystko, co błyszczące, luksusowe oraz niekonwencjonalne. Dlatego wybór tkaniny meblowej jest często odważny i pada na wyrazisty kolor. Fiolety, turkusy, szmaragdowe zielenie i rubinowe czerwienie to odcienie nawiązujące do królewskich korzeni tego stylu. W połączeniu ze stylowo dobranymi materiałami obiciowymi wykorzystywanymi do stylizacji poduszek oraz zasłon, nasycone kolory tworzą nieoczywiste, ale utrzymane w harmonii wnętrza.

Wyraziste wnętrze

Mocne akcenty w pomieszczeniu urządzonym w stylu glamour mogą przytłoczyć całą aranżacje i zamiast eleganckiego oraz luksusowego wnętrza spowodować odwrotny efekt do zamierzonego. Dlatego decydując się na mocne kolory tkanin obiciowych warto z należytą pieczołowitością dobierać dodatki i w przypadku poduszek dekoracyjnych postawić na jednolite odcienie.

Czerń i biel

Uwielbianym połączeniem jeszcze w czasach złotej ery Hollywood były biało-czarne kombinacje. Ten duet uważany za najbardziej elegancki i szykowny w modzie, jak również w aranżacji wnętrz bardzo lubiła sama Coco Chanel. Czystość bieli wprowadza do pomieszczenia czystości. Ten spokojny kolor doskonale współgra z mocniejszymi dodatkami. Styl glamour kocha niekonwencjonalność, więc do jasnego i spokojne wnętrza często uzupełnia czerń. Ciemna tkanina w naturalny sposób spaja aranżację w całość.

Pikowane tkaniny obiciowe

Najważniejszą zasadą przy wyborze tkaniny do mebli w pomieszczeniu o eleganckiej aranżacji jest jej wysoka jakość. Miłośnicy stylu muszą wiedzieć, że w tym przypadku stawia się zawsze na produkty z górnej półki. Czynnikiem decydującym o wyborze tkaniny do ekskluzywnego wnętrza jest nie tylko jej kolor, ale również tekstura. Dlatego właśnie, pikowane tkaniny to propozycja dla fanów wyjątkowego i oryginalnego wzornictwa.