Art Deco

Styl łączący wiele różnych i czasami sprzecznych stylów: kubizm, neoklasycyzm, sztukę abstrakcyjną, futuryzm i sztuki „prymitywne” do dziś zachwyca projektantów i użytkowników mebli. Poznaj nasze propozycje tkanin.

Urok kontrastów

Kolory w stylu Art Deco są odważne dzięki połączeniu ich z wieloma kontrastami. Jasne i głębokie żółcie, czerwienie, zielenie, granaty dobrze łączą się ze srebrem, czernią i chromem. Jeśli chcesz czegoś bardziej delikatnego, wypróbuj kremy, beże i szarości, które również odnajdywały się w salonach, jadalniach i sypialniach.

Geometria stylu

Art Deco wyróżnia się geometrycznymi kształtami i bogatymi wykończeniami, które emanują luksusem. Dziś nowoczesny styl Art Deco może być skutecznym sposobem na stworzenie dynamicznego wnętrza z nutą glamour, które nawiązuje do przeszłości, ale nie wygląda na przestarzałe.

Modna klasyka

Wśród jego cech charakterystycznych są zakrzywione szerokie linie, geometrie oraz kontrastujące kolory. Luksus wyraża się w wyborze wysokiej jakości materiałów. Ze względu na swój globalny język wizualny, dziedzictwo tego stylu dekoracyjnego od swojego renesansu w latach 60-tych XX wieku nie wychodzi z mody.