Tkaniny obiciowe łatwe do czyszczenia

Tkaniny obiciowe łatwe do czyszczenia

Tkaniny obiciowe łatwe do czyszczenia są obecnie bardzo poszukiwane. Wielu użytkowników niezwykle docenia wygodę, jaką niesie ze sobą to rozwiązanie, dzięki któremu meble tapicerowane sprawdzą się w zasadzie w każdych warunkach. Szeroki wybór kolekcji, w których zastosowano takie udogodnienia, odnajdziesz w ofercie naszej hurtowni. Po asortyment z ArtMeb możesz sięgnąć w pełni online, nie wychodząc z domu. 

Co oferują producenci w zakresie tkanin obiciowych łatwych do czyszczenia?

Tkaniny obiciowe łatwe do czyszczenia powstały wraz z rozwojem technologii, ale i oczekiwań klientów. Tapicerki od zawsze zachwycały, choć kiedyś wielu ludzi z nich rezygnowało, obawiając się właśnie uciążliwych zabrudzeń. Obecnie nie trzeba się tym martwić dzięki odpowiednim, nowoczesnym technologiom stosowanym w konserwacji i przygotowaniu materiałów, takim jak blokowanie cieczy, które pozwala w prosty sposób zadbać o obicia meblowe. Poza tym takie kolekcje mogą mieć naprawdę designerski charakter, a do tego często są odpowiednio wzmocnione pod kątem samej trwałości.

Odpowiedź na potrzeby rynkowe

Konsumenci podnoszą swoje oczekiwania w wielu branżach i ma to miejsce również, jeżeli chodzi o materiały tapicerskie. Większości osób bardzo podobają się meble z obiciami z tkaniny, lecz przez długi czas mówiło się o tym, że są one uciążliwe ze względu na łatwe powstawanie uciążliwych plam. Wskutek tego utarło się, że niektóre zabrudzenia pozostają na stałe, obniżając walory wizualne tapicerek, tym samym wytwarzając konieczność częstej wymiany obić, co jest kosztowne i problematyczne pod kątem logistycznym. Z perspektywy nabywców, opracowanie tkanin, które miały być z założenia proste w czyszczeniu, okazało się naprawdę pozytywną zmianą, gdyż sprawiło to, że na meble tapicerskie można sobie pozwolić dosłownie wszędzie. Docenią to w zasadzie wszyscy użytkownicy, ale może to być szczególnie cenne rozwiązanie w domach, w których znajdują się małe dzieci czy choćby zwierzęta domowe, co sprawia, że we wnętrzach trzeba się zwykle liczyć z większą liczbą zabrudzeń. Korzystając z takiego materiału, nie będzie się trzeba tym przejmować.

Dedykowane rozwiązanie

Jedną ze sprawdzonych technologii jest Easy Clean, która ma w założeniu zapobiegać wnikaniu zabrudzeń i pomagać w ich usunięciu. Rozwiązanie to opiera się na nanocząsteczkach, które mają wywierać taki właśnie efekt. W praktyce wiąże się to z tym, że nawet trudne plamy można usunąć bez konieczności użycia mocniejszych środków czyszczących. Dotyczy to nawet tak trudnych zabrudzeń, jak te z ketchupu, kawy, tuszu lub atramentu. Do czyszczenia wystarczy jedyne woda, z ewentualną odrobiną mydła.

Powłoki hydrofobowe

Innym rozwiązaniem, które znajduje przełożenie w tym, że tapicerki są naprawdę proste w pielęgnacji, jest technologia hydrofobowa. Ma ona na celu blokować czy wręcz odpychać płyny, które w takiej sytuacji, zamiast przenikać wewnątrz materiału, skraplają się na jego powierzchni. Oznacza to, że choćby przez przypadek rozlewając napój, można błyskawicznie wytrzeć go za pomocą suchej ściereczki czy papierowego ręcznika, a na tapicerce nie będzie widać nawet śladu. W praktyce bardzo pomaga to również przy usuwaniu zaschniętych zabrudzeń, ponieważ takie wodoodporne powierzchnie można czyścić na mokro, a nawet odmoczyć. Decyduje się na to jednak niewiele osób posiadających tapicerki z tkaniny, która nie jest hydrofobowa, gdyż wtedy wcale nie gwarantuje to pozbycia się plam, a można zwyczajnie zniszczyć same tapicerki, które stracą swój wygląd, formę oraz właściwości.

Co jeszcze jest ważne?

Warto docenić to, że wiele kolekcji z powierzchnią dedykowaną łatwemu czyszczeniu, ma przy okazji wzmocnioną strukturę, która jest wytrzymała na ścieranie i nie ma skłonności do pillingu. To aspekty, na które należy zwrócić uwagę, gdyż wtedy można się cieszyć tapicerkami przez naprawdę długie lata. Oczywiście dla każdego istotna jest przy tym estetyka. Tutaj można na szczęście głęboko odetchnąć, ponieważ z takimi technologiami wykonywane są naprawdę różne materiały, które różnią się nie tylko kolorystyką, ale i gramaturą oraz odczuciami w dotyku. Bez problemu można zatem wybrać coś odpowiedniego, zarówno na meble tapicerowane, które miałyby się pojawić w klasycznie urządzonych wnętrzach, jak i z myślą o umeblowaniu typowo współczesnych pomieszczeń.

Tkaniny obiciowe łatwe do czyszczenia w ofercie ArtMeb

W naszym asortymencie mamy szereg tkanin obiciowych łatwych do czyszczenia. Możesz więc wybierać spośród różnych materiałów, które pochodzą z wielu grup, odbiegając od siebie strukturą czy detalami estetycznymi. Z pewnością pozwoli to na znalezienie czegoś odpowiedniego, bez względu na styl planowanego mebla. Przy okazji nasza hurtownia działa internetowo, więc zakupy można zrobić w dowolnym czasie i z każdego miejsca, co jest obecnie zdecydowanie pożądaną opcją.

Oferta

Jedną z naszych propozycji jest kolekcja Icon, w której zastosowano właśnie technologię Easy Clean. Materiał ma ciekawy i stylowy splot, a przy stosunkowo niewielkiej gramaturze osiąga wysokie parametry w zakresie wytrzymałości. Do tego tkanina jest bardzo uniwersalna, sprawdzając się na wyposażeniu zarówno w nowoczesnych, jak i tych bardziej tradycyjnych wnętrzach. Inną opcją może być tkanina Solar, która ma gładką i przyjemną w dotyku strukturę. Stylowy materiał będzie pasował do różnych wnętrz i posiada rozwiązanie Easy Clean. Do tego jest to kolekcja oznaczona jako przyjazna dla zwierząt, więc może być świetnym pomysłem do gospodarstw domowych z czworonożnymi przyjaciółmi. W poszukiwaniu prostych w czyszczeniu materiałów polecamy też dostępne u nas kolekcje z technologią blokującą wchłanianie płynów, w tym tkaniny takie jak: Cashmere, Matt Velvet, Milos, Monolith, Palacio, Primo, Rino, Ronda, Salva czy Solid. To różnorodne materiały, zatem każdy znajdzie pośród nich taki, który będzie odpowiedni wizualnie i użytkowo.

Wygodne zakupy

Jesteśmy hurtownią internetową, dzięki czemu nie musisz się przejmować ograniczeniami dotyczącymi tego, kiedy i gdzie zrobić zakupy. Możesz ich dokonać w każdym momencie, gdy tylko masz ze sobą urządzenie połączone z siecią. Przy okazji możesz spokojnie przyjrzeć się całej ofercie, unikając sytuacji, w której wybierzesz się do stacjonarnej placówki, a na miejscu okaże się, iż nie ma tam takich materiałów, jakich poszukujesz. Zamówienia są do tego dostarczane z dostawą pod wyznaczony adres, co pozwala zaoszczędzić czas, ale również zapobiec kłopotom logistycznym dotyczącym transportowania zakupionych materiałów na własną rękę. Łatwe w pielęgnacji tkaniny są ogromnym ułatwieniem z perspektywy użytkowników. Dzięki takim rozwiązaniom na meble tapicerowane mogą się zdecydować rodziny z małymi dziećmi czy właściciele pupili, gdyż z takich powierzchni bez problemu usunie się wszelkie zabrudzenia. Do tego takie kolekcje są wytrzymałe i naprawdę stylowe. Zachęcamy do wybrania produktów z naszej oferty.