Tkanina Matt Velvet

Tkanina Matt Velvet

Tkanina matt velvet zalicza się do jednych z najchętniej wybieranych. Doskonale nadaje się choćby do mebli tapicerowanych. Jest ona doceniana za przepiękny wygląd, a możesz przy tym zamówić warianty w różnych kolorach. Jej dużym atutem jest posiadanie powłoki przytrzymującej ciecze, co znacząco ułatwia utrzymywanie mebli w czystości. Dzięki temu nadaje się dobrze do użytku prywatnego, ale i publicznego, zwłaszcza, że powierzchnia pozostaje przy tym bardzo miękka i przez to przyjemna w dotyku.

Spis treści

Co warto o niej wiedzieć? 
Za co jest doceniana?

Co warto wiedzieć o tkaninie matt velvet?

Tkanina matt velvet jest jednym z wariantów welurowych, o dość charakterystycznej specyfice jak na tę grupę. Jej dużym atutem jest specjalna powłoka hydrofobowa, która ma na celu powstrzymywanie cieczy przed natychmiastowym wsiąkaniem i generowaniem trudnych do usunięcia plam. Z tego względu kwestia czyszczenia takiej powierzchni jest znacząco uproszczona i nie wymaga stosowania mocnych środków. Cechy tego materiału sprawiają, że doskonale nadaje się on do wykorzystania jako obicie mebli, w tym tych użytkowych i nawet podlegających dość intensywnej eksploatacji. Sięga się po nią w warunkach domowych, choć odpowiednie certyfikaty umożliwiają wykorzystanie jej i w ramach użytku publicznego.

Charakterystyka

Matt velvet zalicza się do tkanin welurowych, choć jako jedna z nielicznych z tej grupy nie charakteryzuje się ona wyraźnym efektem cieniowania. Materiał jest z jednej strony na swój sposób subtelny, lecz przy tym wytrzymały i wyróżnia się dobrymi parametrami użytkowymi. To umiejętne połączenie szykownego i oryginalnego charakteru, z charakterystyką pozwalającą wykorzystać takie tkaniny nawet w intensywnie eksploatowanych miejscach.

Powłoka zatrzymująca ciecze

Bardzo ważne w przypadku tej kolekcji jest to, że materiał pokryty jest specjalną powłoką hydrofobową, a więc taką ograniczającą wchłanianie cieczy. To ogromny atut, gdyż ewentualne wylane płyny nie przenikną od razu do struktury, generując mało estetyczne i trudne do usunięcia plamy, lecz początkowo skroplą się po prostu na powierzchni. Dzięki temu przy szybkiej reakcji można zawczasu osuszyć tkaninę, która nie straci na aspektach wizualnych i nie będzie wymagała zaawansowanego czyszczenia. Cecha ta jest nie do przecenienia, gdyż każdego spotyka od czasu do czasu sytuacja, w której siedząc choćby na kanapie i oglądając telewizję, samemu wypuści się czy przechyli na chwilę szklankę lub zrobi to ktoś z przyjaciół lub rodziny, a trochę napoju wyleje się wtedy na mebel. W normalnych okolicznościach nawet przy natychmiastowej reakcji wiążę się to z późniejszą koniecznością szorowania tapicerki. W tej sytuacji wystarczy mieć w pobliżu papierowy ręcznik.

Jak ją czyścić?

Materiał jest dość delikatny, więc i w kontekście czyszczenia oraz pielęgnacji należy stosować łagodne środki, zdecydowanie unikając tych na bazie alkoholi, benzyny i rozpuszczalników. Tapicerki nie powinno się również chlorować, prasować czy suszyć mechanicznie. W przypadku rozlanych płynów wystarczy osuszyć je papierowym ręcznikiem i pozostawić do wyschnięcia. W razie lepkich czy wyschniętych plam można nawet nanieść na nie nieco wody z mydłem, a potem odsączyć i przetrzeć ściereczką. Do czyszczenia czy pielęgnacji polecamy środki OA, dostępne w naszej ofercie, które są w pełni biodegradowalne i bezpieczne. Warto dodać, że taką powierzchnię można też oczyszczać korzystając ostrożnie z odkurzacza, w sytuacji gdy coś rozsypie się na meblu.

Do czego będzie odpowiednia?

Taki wariant może być wykorzystany w różny sposób, w tym przykładowo do stylowych zasłon. Doskonale sprawdza się natomiast jako materiał obiciowy, więc można go zastosować do mebli tapicerowanych. Mogą to być fotele, krzesła, sofy, pufy, narożniki czy wszelkie inne elementy wypoczynkowe. Połączenie efektownego wyglądu z bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi, sprawia, iż świetnie nadaje się on właśnie do takich powierzchni. Przy okazji możesz zapomnieć o problemach z plamami na tapicerkach takich mebli, właśnie dzięki zastosowaniu na tkaninie powłoki hydrofobowej.

Z czego wynikają pozytywne opinie o tkaninie matt velvet?

Opinie o tkaninie matt velvet są bardzo pozytywne, a jest to wręcz materiał uważany za jeden z hitów sprzedażowych ostatniego czasu. Aspektem ogromnie docenianym przez użytkowników są proste zasady dotyczące czyszczenia i pielęgnacji, co wpływa na późniejszy komfort użytkowania mebli z tym obiciem. Jednocześnie powierzchnia pozostaje przy tym miękka i przyjemna w dotyku, a to również ma oczywiście niebagatelne znaczenie. Wreszcie nie można zapominać o walorach estetycznych tej tkaniny, która dostępna jest przy tym w wielu kolorach, więc możesz wybrać barwę pasującą do swojej wizji i całości aranżacji.

Łatwość czyszczenia

W poszukiwaniu tkaniny szczególnie do tapicerki na meblach, klienci poszukują przede wszystkim materiałów o odpowiednich właściwościach, dzięki czemu późniejsze użytkowanie wyposażenia będzie komfortowe i wygodne. Dotyczy to jednak w dużej mierze także wymagań związanych z samym dbaniem o czystość. Dla wielu osób wybierających ten wariant kluczowy jest zatem właśnie fakt, iż powierzchnię zabezpiecza powłoka ograniczająca wchłanianie cieczy i o właściwościach ułatwiających czyszczenie, dzięki czemu każdy użytkownik bez żadnego problemu zadba o utrzymanie jej w nienagannej czystości. Na pewno docenią to również posiadacze zwierząt domowych, które potrafią dawać sporo radości, ale i generować problematyczne zabrudzenia - w tej sytuacji nie będą one jednak dotyczyły powierzchni takiego umeblowania.

Przyjemna w dotyku

Pomimo sporej wytrzymałości tkanina jest miękka i delikatna, a przez to przyjemna w dotyku. Przypomina drobny śliski meszek, zatem przejechanie dłonią czy nogą po takiej powierzchni jest bardzo komfortowe. To ważna kwestia, szczególnie gdy materiał ma być wykorzystany na krzesłach czy meblach wypoczynkowych, gdyż będą one wygodne z perspektywy dorosłych oraz dzieci.

Bardzo efektowna

Tkaniny welurowe z założenia mają w sobie pewien elegancki charakter, dzięki czemu świetnie nadają się do wnętrz. Matt velvet w przeciwieństwie do wielu odpowiedników ze swojej kategorii nie charakteryzuje się mocnym efektem cieniowania, lecz pod wpływem dotyku struktura może ulegać delikatnej zmianie, efektownie mieniąc się zależnie od kąta padania światła. Wariant ten dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, zatem dopasujesz go do własnych upodobań i aranżacji danego wnętrza. Z powodzeniem sprawdzi się on w przestrzeniach nowoczesnych i klasycznych.

Tkanina matt velvet nieprzypadkowo stała się jedną z najbardziej docenianych pośród klientów. Elegancko i efektownie się prezentuje, jest przyjemna w dotyku, a do tego wyróżnia się łatwością czyszczenia, co zawdzięcza w dużej mierze zastosowanej powłoce hydrofobowej. Dostępna jest przy tym w wielu kolorach, więc zachęcamy do wybrania jej z naszej oferty.