undefined

Tkanina Genesis - stworzona do luksusowej przyjemności

Tkanina Genesis - stworzona do luksusowej przyjemności

Opisując tkaninę Genesis nie bez powodu można powiedzieć, że jest początkiem nowej ery w dziejach materiałów tekstylnych i została stworzona do luksusowej przyjemności. Stwierdzenia te możesz uznać za górnolotne. Jednak są fakty, których nie da się podważyć. Przyjrzyjmy się dzisiaj zatem bliżej temu materiałowi.

Wyjątkowy urok szenili

Tkanina Genesis pochodzi z kolekcji UNIQUE renomowanego producenta SIC. Jest to oferta materiałów luksusowych i wyjątkowych, z najwyższej jakości przędz i włókien. Wszystkie pochodzące z tego zbioru produkty należą do grupy tkanin szenilowych o unikalnym designie, wyjątkowej miękkości i strukturze typu bucle. Cechą charakterystyczną szenili jest delikatnie błyszcząca się powierzchnia wyrobów oraz charakterystyczna gra światła i cieni na powierzchni materiałów, która podkreśla ich luksusowy charakter, a także sprawia, że materiał nieznacznie zmienia swój wygląd w zależności od kąta padania światła.

Unikalny design

Wracając już bezpośrednio do tkaniny Genesis, możemy zatem powiedzieć, że jej pierwszym, od razu rzucającym się w oczy atutem jest jej wyjątkowa estetyka. Delikatny splot tej połyskującej tkaniny podkreśla wygląd nowoczesnych i klasycznych mebli tapicerowanych.

Mnogość wyboru

Kolekcja składa się z 22 odcieni, z których każdy znajdzie kolor lub zestaw skomponowany w sam raz dla siebie i swojej przestrzeni. Wśród nich znajdą się zarówno uniwersalne biele, beże i szarości, a także bardziej intensywne, ale stonowane barwy, takie jak żółty, czerwony, niebieski, czy zielony. Kolory te inspirowane były kamieniami szlachetnymi. Materiał także komponuje się dobrze z innymi tworzywami, jak drewno, metal, czy kamienie, dzięki czemu łatwo go dopasować do różnych stylów wnętrzarskich i kompozycji dekoratorskich.

Wygląd to nie wszystko

Jednak sam wygląd nie wystarcza, aby można z powodzeniem stosować tego typu tkaninę jako obicie tapicerskie i materiał dekoracyjny. Liczy się także jej wnętrze, które powinno być równie wartościowe jak jej wygląd zewnętrzny. Na szczęście tak właśnie jest w przypadku tego produktu.

Gdy liczy się jakość

Niewątpliwą zaletą tkaniny Genesis jest jej wyjątkowa wytrzymałość. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i najwyższej jakości włókien poliestrowych tkanina ta jest odporna na rozciąganie, ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. W przeprowadzonym teście ścieralności Martindale wyrób osiągnął wynik ponad 100 tys. cykli, co zalicza go do najwyższej klasy odporności na ścieranie. Oznacza to, że meble obite tą tkaniną bez obaw mogą być używane w różnych zastosowaniach, od użytku domowego, przez zastosowania w przestrzeniach biurowych, na meblach używanych komercyjnie kończąc.

Chwila przyjemności

Ponadto, tkanina Genesis jest rozkosznie miękka i przyjemna w dotyku. Zachęca do jej głaskania i oddania się błogiej chwili relaksu, która mogłaby trwać w nieskończoność. Jest mięsista i przytulna, a w połączeniu z wygodnymi meblami tworzy niepowtarzalny zestaw, w którym warto spędzić niejedno popołudnie.

Mamy na to dowody

Warto również wspomnieć o zdobytym przez tę tkaninę certyfikacie Oeko Tex Standard 100, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i renomowanych znaków jakości na świecie. Zaświadczenie to potwierdza, że w składzie tkaniny nie ma substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na ludzkie zdrowie i naszą planetę. Materiał ten jest zatem wolny od pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, barwników azowych i metali ciężkich. Tym samym tkanina spełnia również normy zawarte w załączniku XVII REACH.

Gdzie zastosować tkaninę Genesis?

Wytrzymałość, estetyka i funkcjonalność tkaniny Genesis sprawiają, że jest idealnym materiałem tapicerskim. Jednak jej zastosowanie jest znacznie szersze i doskonale może posłużyć również jako materiał dekoracyjny. Tkanina sprawdzi się we wszelkich, nawet bardzo intensywnie użytkowanych przestrzeniach i przeznaczona jest do różnych pomieszczeń. Wypełni zarówno domowe zacisze, przestrzenie biurowe, a także te komercyjnie wykorzystywane jak hotele, czy wykwintne restauracje. Podsumowując, tkanina Genesis producenta SIC jest doskonałym wyborem dla osób poszukujących innowacyjnych i wyjątkowych materiałów tekstylnych. Sprawdzi się w każdym wnętrzu, w którym właściciel chce wnieść trochę luksusu, elegancji i przytulności.