undefined

Szukamy miejsca dla tkanin szenilowych

Szukamy miejsca dla tkanin szenilowych

Dekorując, podejmujemy ważną decyzję, jak ostatecznie chcielibyśmy, aby wyglądały nasze wnętrza. Czy mają być subtelne kolorystycznie, a znajdujące się w nich meble mają sprawić wrażenie lekkich optycznie? A może zdecydujemy się na styl charakteryzujący się elegancją, pełen dostojeństwa i wzniosłości? Pozostaje nam odważne i skąpe nierzadko w detale wzornictwo współczesne. Niezagracone zbytnią ilością mebli pomieszczenia stają się bardziej przestronne. Pragnąc zachować przytulność tym wnętrzom, użyjmy tkanin, jakie nie tylko ocieplają wizualnie nasze pokoje. Tkanin, których dotyk sprawi, że zrobi nam się naprawdę przyjemnie i ciepło. W tym momencie powinniśmy zatrzyma się na chwilę, aby przypatrzyć się z bliska i wziąć do rąk puszyste, wyrafinowane tkaniny szenilowe.

Nieprawdopodobne, ale możliwe

Propozycją tkaniny o puszystym runie jest Tkanina Enjoy me 12. Spoglądając na kartę specyfikacji materiału, nie sposób grubości materiału 450 g/m2. Chociaż wydaje się to nieprawdopodobne, dostępne są materiały o jeszcze wyższej gramaturze. Gramatura szenili nie powinna być niższa niż 300 g/m2. Klienci dostrzegli charakterystyczne cechy tkanin szenilowych i użyli ich tam, gdzie mogą zaprezentować w pełni swoje atrybuty.

Niech nie zmyli nas delikatność szenili

Szenile zbudowane są głównie akrylu i poliestru, jak na przykład Tkanina Azure 1322. Domieszkę bawełny znajdziemy natomiast w Kenzo 13. Należą do grupy materiałów oferujących niezrównany komfort użytkowania, a zarazem najtrwalszych. Wykonane z przędzy szenilowej są niezwykle trwałe i odporne na przetarcia. Wynik testu Martindale oscyluje na poziomie 35 000 cykli dla Tkaniny Concept 10, aż do 90 000 cykli dla Orion 3. Wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, takie jak rozciąganie, rozdarcie czy ścieranie, szenile należą do produktów najmniej podatnych na uszkodzenia mechanicznie. Wykorzystywane są chętnie przez tapicerów do odrestaurowania kanap, narożników, foteli czy krzeseł. Naturą szenilu, jego elastyczność, zachęcają do uszycia z niego ciepłej narzuty czy poduszek, do których z przyjemnością przytulimy nasze policzki. Ten uniwersalny materiał będzie nas cieszył długo, zachowując niezmienne ubarwienie.

Niewidoczne molekuły, uderzająca czystość

W procesie produkcji szenili wykorzystywane są najbardziej innowacyjne technologie przemysłu włókniarskiego. Materiał wzbogacono cząsteczkami tworzącymi niezauważalną powłokę Maxi Clean, zadaniem, której jest zatrzymanie na powierzchni tkaniny wszelkich zabrudzeń. Zastosowanie właściwości hydrofobowych ma na celu postawienie bariery, chroniącej materiał przed wchłanianiem rozlanych na nim płynów. Większość zabrudzeń, zwłaszcza tych powstałych od rozlania kawy czy wina, nie jest wchłaniana. Pozostają one na pokryciu w postaci kropelek, które należy jak najszybciej przetrzeć zwykłym papierowym ręcznikiem lub ściereczką z mikrofibry. Jeśli mamy do czynienia z materiałem nie pierwszej młodości, możemy wyprać go ręcznie w letniej wodzie. Nie należy natomiast stosować prania mechanicznego oraz suszenia. Poza tym szenil nie ma tendencji do zagnieceń, dlatego nie będziemy musieli go prasować.

Maksymalna wygoda użytkowania i ochrona naszego zdrowia

Zaawansowana technologicznie struktura Maxi Clean posiada szereg cech świadczących o wielofunkcyjności materiałów szenilowych. Poddane specjalistycznym testom tkaniny te potwierdziły odporność na zaciągnięcia, powstające pod wpływem zadrapań powodowanych przez zwierzęta. Właściciele domowych pupili mogą spać spokojnie. Nie muszą niepokoić się, w jakim stanie po powrocie z pracy zastaną swoje ulubione fotele czy łóżka. Ważnym również aspektem jest użycie naturalnych włókien w procesie produkcji tkanin szenilowych. Niezrównanej jakości tkaniny Magic Home wolne spod substancji szkodliwych naszemu zdrowiu. Certyfikat Oeko-Tex 100 potwierdza korzystną naturę szenilu podczas kontaktu ze skórą człowieka. Magic Home to również zabezpieczenie materiału przed zapaleniem. Zaznaczmy tu, że duża część pożarów w domach spowodowana jest zaprószeniem ognia od palącego się papierosa lub zapałki.

Aspekt ten jest, jak widać jest ważny.

Magic Home posiada właściwość ważną dla naszego zdrowia. Tkanina pokryta jest powłoką, charakteryzującą się właściwościami bakteriobójczymi, której aktywne molekuły łączą się z DNA drobnoustrojów, niszcząc ich strukturę. Zabezpiecza nas m.in. przed wszelkimi grzybami czy bakteriami wywołującymi wszelkiego rodzaju zakażenia. Ma to szczególne znaczenie w domach, w których żyją zwierzęta, gdyż mogą one być źródłem tego rodzaju mikroorganizmów.