Materiał obiciowy w kwiaty

Materiał obiciowy w kwiaty

Materiał obiciowy w kwiaty to odważny wariant, który umiejętnie dobrany może jednak stanowić o wspaniałych akcentach do różnorodnych wnętrz. Wykorzystuje się go tymczasem przy różnego rodzaju elementach umeblowania oraz szeregu dodatków, które mają wzbogacić i przełamać aranżacje. W praktyce można przy tym znaleźć kolekcje w wyrazistych, ale i bardziej stonowanych odcieniach. Takie tkaniny zamówisz w hurtowni ArtMeb.

Czy materiał obiciowy w kwiaty to dobry pomysł? Jakie ma atuty?

Materiał obiciowy w kwiaty prezentuje się szczególnie efektownie i na pewno się wyróżnia. Najczęściej występuje w ciepłych barwach, które przy okazji wywołują odpowiednie wrażenie, jeżeli chodzi o atmosferę w całym wnętrzu. Do wyboru są przy tym jednak różne warianty, więc można dopasować coś odpowiedniego nawet do minimalistycznych koncepcji dekoratorskich, gdzie będzie to stanowiło ciekawe przełamanie. Kluczem w wykorzystaniu takich tkanin jest stosowne umieszczenie ich w aranżacjach w taki sposób, żeby cudownie je uzupełniały, lecz nie wywołały przy tym wrażenia przesytu.

Wyjątkowy efekt wizualny

Takie kolekcje na pewno mają swój unikalny styl, ponieważ w obrębie tkanin tapicerskich można być jednak przyzwyczajonym do dominacji takich jednobarwnych lub ewentualnie z jakimś jednostajnym elementem graficznym. Wersje wzorzyste są mimo wszystko pewną niszą, choć gustowną i dającą szerokie możliwości. Wykorzystanie takiego materiału w gospodarstwie domowym na pewno pozwoli na uzyskanie wyrazistych wnętrz, które będą przykuwały wzrok domowników i odwiedzających ich gości.

Ocieplenie i ożywienie wnętrza

Kwiaty wywołują pozytywne odczucia, a do tego takie tkaniny bazują zwykle na ciepłych barwach, ewentualnie z akcentami chłodniejszych, ale przyjemnych wizualnie kolorów. Wykorzystanie takich tkanin pozwala wprowadzić zatem do wnętrza ciepło i nawiązać niejako do specyfiki domowego ogniska. Takie aranżacje mocno będą się zatem kojarzyć z rodzinną i przyjazną atmosferą. Przy okazji może to jednak urozmaicić całość koncepcji i stanowić dobre przełamanie, jeżeli wystrój pomieszczenia będzie gustowny, ale niezbyt ciekawy. Wzorzyste materiały z pewnością dodadzą energii i będą zachęcały do działania.

Jaki wybrać?

Wbrew pozorom w tej kategorii widać pewne rozróżnienie, jeżeli chodzi o podejście producentów. Można się spotkać z tradycyjnymi, mocno kwiecistymi motywami, a więc takimi opartymi na dużej liczbie detali i kolorów. Niektóre tkaniny mają zaznaczony wzór na bazie kwiatów, lecz wcale nie muszą być przy tym nadmiernie barwne. Przy podejmowaniu decyzji dużo zależy zatem od stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. W klasycznych aranżacjach zwykle lepiej sprawdzą się te mocno kolorowe warianty, a z kolei we współcześnie urządzonych domach i mieszkaniach lepszym wyborem mogą być wzory zgodne z najnowszymi trendami, czyli motywy kwiatowe w stonowanej kolorystyce.

Umiejętne dopasowanie do aranżacji

W przypadku takich materiałów na pewno trzeba zachować umiar. Dobrym wyznacznikiem będzie tutaj słynna zasada „mniej znaczy więcej”. Pojedyncze elementy czy nawet zestawy meblowe z takimi tapicerkami będą wzbogacać i urozmaicać wnętrze. Jeżeli jednak cały wystrój skomponuje się pod jeden tego typu motyw, całość będzie przesadzona i wywoła negatywne odczucia. Z takiej tkaniny warto zatem korzystać z wyczuciem. Na pewno powinno się też raczej unikać mieszania kilku różnych kwiatowych wzorów w jednym pomieszczeniu, ponieważ zwykle nie prezentuje się to najlepiej.

Materiał obiciowy w kwiaty na krzesła i nie tylko. Jakie może mieć zastosowanie?

Materiał obiciowy w kwiaty można wykorzystać na krzesła i różnego rodzaju inne meble. Dotyczy to szczególnie siedzisk, które będzie się później wykorzystywało w gustownie urządzonych jadalniach, a już na pewno salonach. Niektórzy chętnie widzą takie elementy również w sypialniach, choć w ramach drobniejszych akcentów, gdyż jest to pomieszczenie dedykowane odprężeniu. Pomocne może się wtedy okazać wykorzystanie takiej tkaniny niekoniecznie na większym wyposażeniu, lecz w ramach mniejszych dodatków o typowo dekoratorskim znaczeniu.

Meble

W pierwszej kolejności warto pomyśleć o zastosowaniu go w celach tapicerskich, jeżeli chodzi o umeblowanie. Można wtedy przygotować naprawdę wyjątkowe wyposażenie, które będzie zaskakiwać i zachwycać. Mogą to być właśnie siedziska takie jak krzesła, pufy czy coraz popularniejsze worki do siedzenia. Wybierając odpowiedni motyw kwiatowy, można jednak wykorzystać taką tkaninę na większych objętościowo elementach typu sofy, kanapy czy narożniki. Co ważne taki materiał może służyć do całych zestawów, ale równie dobrze można wybrać jeden mebel z taką tapicerką i dobrać do niego pasujące obicia w jakimś innym, jednolitym kolorze. Takie wzory mają ten plus, że wbrew pozorom naprawdę gustownie potrafią się łączyć z wieloma barwami, szczególnie jasnymi.

Dodatki

Kwieciste tkaniny są na tyle wyraziste, że doskonale wręcz sprawdzają się w przypadku różnego rodzaju dodatków do wnętrz. Dotyczy to zarówno takich użytkowych, które mają potem praktyczne zastosowanie, jak i takich o charakterze czysto dekoracyjnym, których zadaniem jest po prostu wzbogacenie aranżacji pod kątem wizualnym. Najczęściej wybór pada na poszewki na poduszki, które można potem umieścić na kanapie w salonie czy jako ozdobę na łóżku w sypialni. W odważnie urządzonych pomieszczeniach takie tkaniny mogą posłużyć do przygotowania niezwykle stylowych zasłon. Obecnie można się nawet spotkać z wykorzystaniem niektórych materiałów tego typu przy przygotowaniu rolet rzymskich.

Materiał obiciowy w kwiaty kupisz w ArtMeb

W naszej hurtowni znajdziesz wybór różnych materiałów obiciowych w kwiaty. Niektóre z nich są tym, co zwykle pierwsze przychodzi na myśl, gdy słyszy się o takim wariancie, czyli kolekcje wzorzyste i barwne. Warto mieć jednak na uwadze, że dostępne są wersje, w których kolorystyka jest nieco bardziej stonowana i motywem przewodnim jest raczej zaznaczenie konturów kwiatów. Takie materiały mogą się często lepiej odnaleźć we współczesnych, ale i niektórych bardziej wystawnych koncepcjach urządzania wnętrz, bo mają swój elegancki styl. Ze szczegółami oferty ArtMeb możesz się zapoznać w katalogach na stronie, z której zamówisz też bezpośrednio wybrany produkt, który zależnie od wyboru możesz potem odebrać osobiście lub kupić go z opcją dostawy przez kuriera. Nie musisz się wtedy przejmować transportem, ani samym jeżdżeniem do stacjonarnego sklepu. Takie zakupy są wygodniejszą, a do tego bezpieczniejszą opcją, gdyż w fizycznych punktach nie zawsze uda się znaleźć odpowiednią tkaninę, a już szczególnie, gdy mowa o tak wyjątkowych kolekcjach, jak te z motywami kwiatowymi. Materiał obiciowy w kwiaty może być wykorzystany na meblach i dodatkach. Przy doborze odpowiedniego wzoru z pewnością uda się wybrać takie tkaniny zarówno do wnętrz klasycznych, ale i tych bardziej nowoczesnych. Na pewno należy przy tym zachować umiar, żeby całość aranżacji utrzymała gustowny styl. Zachęcamy do zamawiania takich kolekcji z naszej hurtowni.