Minimalizm kolorystyczny. Czarno – białe wnętrza.

Lubisz proste i minimalistyczne rozwiązania? Jednym z nich jest zastosowanie tylko dwóch kolorów podczas aranżacji wnętrz. Przeczytaj jak w ciekawy sposób stworzyć czarno-białe wnętrze.

Lubisz proste i minimalistyczne rozwiązania? Jednym z nich jest zastosowanie tylko dwóch kolorów podczas aranżacji wnętrz. Przeczytaj jak w ciekawy sposób stworzyć czarno-białe wnętrze.

Mniej, znaczy więcej

Szukasz sposobu na stworzenie eleganckiego, minimalistycznego i harmonijnego wnętrza? Dobrym rozwiązaniem będzie bazowanie tylko na dwóch kolorach: czarnym i białym. Nie obawiaj się, że Twój salon, jadalnia czy sypialnia będzie nudna, jeśli ograniczysz się tylko do Tych dwóch barw. Jeśli dobrze je ze sobą zestawisz możesz stworzyć naprawdę ciekawe i intrygujące wnętrze, które zachwyci Twoich gości.

Na początek zdecyduj, który kolor powinien dominować w Twoim pomieszczeniu. Jeśli chcesz stworzyć jasne wnętrze z białymi dodatkami to postaw na białe kolory ścian i podłóg, a do mebli tapicerowanych wybierz ciemne tkaniny. Odwrotny efekt uzyskasz stawiając na np. jasną kanapę tapicerowaną czy krzesła, ale wybierając ciemne ściany. Bazując tylko na tych dwóch kolorach i eksperymentując z nimi, w prosty sposób zaprojektujesz nowoczesne wnętrze, idealne do relaksu czy pracy.

Ciekawe faktury mebli tapicerowanych

Wnętrze, w którym dominują czarne i białe kolory, możesz urozmaicić wybierając tkaniny do tapicerowania o ciekawych fakturach. Dzięki nim Twoje meble nabiorą dodatkowej głębi i niepowtarzalnego charakteru. Twojej uwadze polecamy kolekcję Amor Velvet PIK upiększoną charakterystyczną jodełką. Świetnym rozwiązaniem do czarno-białego wnętrza jest również tkanina Berlin 2 w kolorze czarnym. Jest to plecionka o grubym splocie i wyraźnie wyczuwalnej strukturze. Interesującego wyglądu nadaje jej wyrazisty efekt dwutonu, sprawiając, że bardzo efektownie prezentuje się na meblach i pozostałych elementach tapicerowanych.

W przypadku dekoracyjnych dodatków, np. eleganckich poduszek, perfekcyjnie sprawdzi się tkanina Baltic w białym lub czarnym kolorze. Materiał ten cechuje wyczuwalna w dotyku ciekawa struktura oraz bardzo miękka powierzchnia. Dodatkowym atutem jest łatwość czyszczenia i certyfikat trudnopalności.

Czarna kanapa – rozwiązanie dla praktycznych

W przypadku projektowania czarno- białego wnętrza warto pamiętać także o funkcjonalności. Jeśli w Waszym domu kanapa jest narażona na częste zabrudzenia to dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na czarną tkaninę do tapicerowania, która jest łatwa do czyszczenia. Świetnie sprawdzą się tkaniny w kolorze czarnym z kolekcji Genova, Pagani PIK oraz Salvador.