Czerń, inspirująca, zdecydowana, ponadczasowa

Czarny jest kolorem mocnym i wyrazistym. Umiejętnie użyty podkreśli charakter naszych pokoi. Z kolei jego zbyt duże nasycenie może być męczące i przytłaczające. Wszystko zależy od tego jak wykorzystamy jego możliwości. Przestrzeń na czerń znajdzie się wszędzie. Będzie to nie tylko duży salon czy jasna kuchnia, obok której jest duża tafla okna. Zaskoczy nas swoim potencjałem nawet w małej łazience czy toalecie.



Kolor, przed którym czujemy respekt

Czerń jest uniwersalna. Dystyngowana, przywodzi na myśl klasę i dobry styl. Doskonale uzupełni klasyczne i modernistyczne aranże. Właściwości tego koloru dostrzegły osoby niezależne i zajmujące wysokie pozycje społeczne. Zaznacza ich pewność siebie, wzmacnia charakter. W biznesie sprzyja budowaniu zaufania wśród współpracowników. Posiada ogromny wpływ na ludzi. Zaznacza dystans. Uwydatnia styl i bogactwo, uosabia elegancję i wykwintność. 

Pełna wyrafinowania i tajemniczości

Kolor czarny jest symbolem pełnego wyrafinowania oraz ekskluzywności i przepychu glamour. Apartamenty przybrane czernią będą wytworne, pełne tajemniczości i intymności. Wprowadzając nieprzeciętny klimat, czerń dodaje im wyrazistego charakteru. Niewłaściwie użyta może nas przytłoczyć nas swoją głębią. Projektanci dobrze wiedzą, jak wydobyć z niej to, co najlepsze. Łączą ją umiejętnie z innymi odcieniami, fakturami i wzorami. W ten sposób powstają spójne, luksusowe wystroje, pełne splendoru. Rodzaj pomieszczenia, jego wielkość, ilość wpadającego światła podpowiada, w jakim nasyceniu możemy zastosować ciemną barwę w naszych domach.

Indywidualista, którego niełatwo ujarzmić

Czarny nie zna granic, jest niezależny. Doskonale wie, że odegra swoją rolę na każdej scenie, nawet tej najmniejszej jak łazienka czy kuchnia. Śmiało przekroczy próg dziecięcego pokoju, ale tu musi mieć się na baczności. Rzadko który kilkulatek, o ile którykolwiek, chciałby mieszkać otoczony czernią. Najprawdopodobniej zbuntowany i uciekający przed światem nastolatek odnajdzie się w jej objęciach. Może jedynie delikatnie podkreślać kształty dodatków.

Niezależnie od tego, gdzie chcemy skorzystać z mocy czerni, jej większe powierzchnie powinny być rozświetlone lub otoczone jasnymi dodatkami. W ten sposób nasze miejsce nabierze harmonii, w której każdy element tworzyć będzie przemyślaną mozaikę. Często najprostsze rozwiązania są najlepsze. W nowoczesnych aranżacjach czarne wykończenia wnoszą do wystroju równowagę.

Meble i dodatki w kolorze czarnym w nowoczesnych pomieszczeniach, sprawią, że będą lekkie, a zarazem eleganckie. Cyzelując dodatki, lub meble tkaniną Glitz EBONY , rozświetlimy ciemniejsze krajobrazy naszych salonów. Podstawową kwestią jest użycie czarnego koloru w odpowiednich proporcjach. Zbyt duże nią nasycenie zakłóci zrozumienie pomysłu, jaki miał na nie projektant. Prostota jest kluczem do sukcesu. 

Na bogato

Zupełnie przeciwstawne wykorzystanie czerni proponuje nam pełen blichtru, wyzywający glamour. Możemy w nim mieszać sobą ociekające luksusem dekoracje. Złote dodatki zaprezentują się wybornie, świecąc odbijającym się w nich blaskiem. Zespojenie czarnego i złocistego koloru to dobry sposób na wykreowanie bogatej i przytulnej przestrzeni. Kompozycja ta jest ponadczasowa i pasuje zarówno do odsłon nowoczesnych jak i glamour. Ciemną izbę możemy rozświetlić pikowaną sofą, obitą szlachetnym, złotym welurem Falcon 27. Z pewnością nie będzie można odwrócić od niej oczu. Niewielu powstrzyma się przed pokusą zaznania jej wygody i delikatności materiału.  

Harmonia. Yin i Yang. Czerń i biel

Kierując naszą uwagę na dwie przeciwstawne sobie barwy, musimy zatrzymać się przy czerni i bieli. Stanowią idealną więź niczym Yin i Yang. Z jednej uosabiająca księżyc, chłód i bierność Yin. Z drugiej równoważąca jasnością Yang personifikacją słońce. Połączenia bieli i czerni są eleganckie. Pozostawiają również miejsce, choć niewiele dla innych barw, czy odcieni czerni. Czarne i białe powierzchnie modernistycznych wnętrz potrafią sprawiać wrażenie pustych i ascetycznych. Ocieplimy je, dobierając odpowiednie tkaniny. Balansując pomiędzy akcentami bieli i czerni, przesuwając wagę w kierunku jednego z nich, osiągamy różną atmosferę naszych czterech ścian. Kładąc akcent na biel wspomaganą przez lśniące w świetle powierzchnie z nieznacznymi elementami czarnych dekoracji, osiągniemy wizualną lekkość. Skłaniając się w kierunku czerni, nadamy naszym aranżacjom pochmurnego charakteru. Efektu przytłoczenia unikniemy, posługując się odpowiednim oświetleniem oraz jasnymi dodatkami.

Nieprzemijająca, pełna możliwości

Połączenie czerni i bieli porównywalnie do zestawienia czerni i złota jest udanym przepisem na nieprzemijający melanż kolorystyczny. Wprawnie dobrane stworzą wyrafinowane związki. Spełnią wymagania zarówno właścicieli domów o dużych komnatach, jak i osób

zamieszkujących niewielkie pomieszczenia. Czarno-biała stylistyka wprowadza do pokoi klasykę i finezję, dodając klimatu. Składa ofertę stosowania różnych dodatków. Wyrazistość innych kolorów zmienia się w zależności od pory roku. Dzieła architektury wnętrz łączące czerń i biel nie przemijają. Tworzą związek, który trwać będzie nieprzerwanie.