Unikatowe wzornictwo i subtelna struktura

Tkanina Legend powstała z zamiłowania do legendarnych tkanin szenilowych, jakie spotykane były niegdyś jedynie w pałacowych komnatach. Dziś również Ty możesz doświadczać niezrównanej przyjemności, jaką proponuje użytkownikom.

Wytrzymały szenil, który niełatwo uszkodzić

Tkanina Legend może pochwalić się mnogością walorów niezwykle rzadko spotykanych pośród tkanin obiciowych. Wytworzona z najwyższą starannością, gruba i mięsista, o lnianym splocie, jest wytrzymała i wygodna w użytkowaniu. Oprócz tego odporna jest na uszkodzenia mechaniczne, w tym na rozciąganie, rozdarcia czy ścieranie. Gruby materiał o gramaturze 650 g/m2 (+/- 5%), staranie wykonano. Specyficzna tekstura jest kolejnym składnikiem przepisu na dzianinę o nieporównywalnej miękkości oraz niebanalnej stylistyce.

Podczas badań producent określił odporność materiału na tarcie i przyznał 4-5 stopni w pięciostopniowej skali. Wynik dotyczy zarówno pocieranie na sucho jak i mokro. Gwarantuje, że w trakcie kontaktu tkaniny z materiałami naszych ubrań, na jej powierzchni nie będą tworzyć się charakterystyczne supełki. Zapobiegniesz jego powstawaniu, odkurzając regularnie zmechacony fotel lub sofę miękką szczotką. Szkodliwy dla tapicerki efekt pillingu prowadzi bowiem do zabrudzeń i zaplamień, które trudniej usunąć. 

Nie poddająca się wybarwieniom pod wpływem światła

Przytoczona wcześniej wytrzymałość na zniszczenia mechaniczne to tylko jedna z cech, jakie sprawiają, że tkaninę możesz użyć także do wykonania mebli przeznaczonych do użytku publicznego. Tkanina Legend nie poddaje się działaniom światła i nie traci kolorów pod jego wpływem. Zabezpieczona przed wybarwieniem nadaje się do uszycia zasłon, jakie nadadzą Twoim wnętrzom nastrojowości i przytulności. Poczujesz się w nich przytulnie i bezpiecznie.  

Zgodna z postanowieniem REACH

Pośród tkanin wybitnych muszą znaleźć się materiały odpowiadające współczesnym normom świadczącym o bezpieczeństwie dla zdrowia ludzkiego. Rozporządzenie ws. ochrony zdrowia oraz poprawy środowiska naturalnego gwarantuje najlepsze właściwości materiałów spełniających wytyczne tej dyrektywy. Podstawowym celem stawianym przed REACH jest zapewnienie wysokiego poziomu ochrony życia ludzkiego oraz środowiska naturalnego przed zagrożeniami tworzonymi przez chemikalia produkowane i stosowane w procesie produkcji na obszarze Wspólnoty Europejskiej. Drugim, niemniej ważnym elementem, jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa na stanowiskach pracy w przemyśle włókienniczych. 


Decydując się na szenilową tkaninę Legend, docenisz jej praktyczność. Producent w procesie produkcji nie poszedł na żadne kompromisy. Nie ma tu miejsca na niedociągnięcia. Niezależnie od tego jak intensywnie będzie użytkowana, szenilu praktycznie nie da się przetrzeć. Wolny jest od efektu mechacenia pomimo intensywnego użytkowania.  100% Poliester. 100% jakość