undefined

Nieujarzmiona energia czerwieni

Kolor, który dostrzegasz jako pierwszy i zapominasz jako ostatni

Czerwony zawsze był uosobieniem mocnego charakteru, wyrazistej osobowości oraz nieprzeciętnego statusu społecznego, czy wręcz zamożności otaczających się nim osób. Czerwień najmocniej pośród innych barw przyciąga uwagę. Dostrzeżesz ją jako pierwszą, a zapomnisz jako ostatnią. Wyrazistą czerwień wraz z kolorem czarnym i białym, jest najbardziej rozpoznawalną barwą.

Pałacowe komnaty i wnętrza glamour to żywioł czerwieni

Niegdyś zdobiła pałacowe komnaty, dziś manifestuje swój potencjał w ociekających luksusem wnętrzach glamour. Nadaje szyku nowoczesnym aranżacjom, a stosowana z umiarem wpasuje się również w kompozycje klasyczne. Niezależnie od tego gdzie ją umieścisz, jaką rolę jej przypiszesz, wypełni ją koncertowo. Nieskromna dopomina się Twojej uwagi w każdym miejscu, w którym się znajdzie. Jeżeli posiadasz niewielkie mieszkanie, przytłoczy swoją ciemną barwą jego małe pokoiki. Absolutnie nie stosuj jej wówczas jako barwy przewodniej. Zaakcentuj delikatnie na fotelu, dodatkach w postaci poduszek, czy koca. Do wnętrza wprowadzi ciepło i energię, nada uroku.

Pełna pasji, ale interpretowana na różne sposoby

Po czerwień sięgają ludzie o silnych osobowościach, ekspresyjni, odważnie idący przez życie, którym świat pada do stóp. Obecna jest w kulturach na całym globie. W zależności od miejsca spełnia różne zadania. W niektórych krajach Afryki jest kolorem żałoby. Z kolei obywatele Chin i Japonii wykorzystują czerwień do manifestacji szczęścia, dostatku i powodzenia. Czerwony wzbudza intensywne emocje. Związany z pasją, ekstrawagancją i niezależnością, w odważnej sypialni rozpala zmysły. Jednak nie każdy odpocznie pośród zbyt mocno nasyconej czerwienią. Jeśli należysz do osób, dla których kolor czerwony jest codziennym źródłem energii, pokryte czerwienią łoże wyglądać będzie imponująco. Pokryte lśniąca tkaniną Kemer 204 nie pozwoli odwrócić od niej oczu.

Podgrzeje atmosferę rozmów, przy niej staniesz się bardziej otwarty

Czerwień zdecydowanie sprawdza się w pomieszczeniach, w których panuje duży ruch. Energia czerwonego podgrzeje atmosferę rozmów, sprawi, że przebywające w nim osoby będą chętne do wzajemnej interakcji. Właśnie dlatego w przedpokoju, w którym witasz przychodzących gości czy salonie, w którym zajmujesz ich rozmową, to tam powinieneś ją zagospodarować, tam spełni najlepiej swoją rolę. Jadalnia, której czerwony kolor będzie motywem przewodnim, nabierze dystyngowanego charakteru. W takiej scenerii Twoje i gości kubki smakowe pracować będą intensywnie, a Wy bardziej niż zwykle nabierzecie ochoty na jedzenie. Pamiętaj jednak, że kolor czerwony pomniejsza optycznie pomieszczenia, dlatego w pokojach niewielkiego mieszkania wykorzystanie czerwonego nie jest dobrym pomysłem. Zupełnie inaczej jest z okazałymi salonami rezydencji czy apartamentów. Wraz z czerwienią, staną się bardziej przytulne.

Połączenia kolorystyczne, sprzeczne efekty

Czerwień posiada wiele odcieni, od ciepłego tonu szkarłatu, ceglastego i pąsowego, po chłodną barwę malinowego, rubinowego i fuksji. Najmocniejszy spośród jej tonów szkarłat odcień czerwień najmocniejszy, który ożywi i rozweseli każde wnętrze.

Skąpana w niewinnej bieli

Biel utemperuje jej charakter, w towarzystwie bieli nabierze skromności. Wnętrza, w których biel współgrać będzie z czerwienią, staną się zdecydowanie bardziej komfortowe. Zestawienie sprawdzi się zwłaszcza w eleganckich, klasycznych przestrzeniach. Dodatek bieli sprawi, że pomalowane na czerwono pokoje jawić się będą jako bardziej przestronne. Energię drzemiącą w czerwieni wykorzystasz pośród jasnych kolorów. Staną one na drodze prób jej zdominowania pomieszczenia swoją intensywną barwą. Pohamujesz ją, wprowadzając delikatne beże, wraz z ciepłą bielą i jasnymi odcieniami szarości.

Idąca krok w krok z czernią

Klasyczna czerń w połączeniu z czerwienią czy fuksją, pasuje zdecydowanie do nowoczesnych aranżacji. Każdy z tych wyrazistych, pełnych temperamentu kolorów stworzy z czernią wzajemnie uzupełniający się tandem. Podkreśli specyficzny charakter, awangardowych loftowym wnętrz. Takie zestawienia będą nadzwyczaj atrakcyjne w bogatych salonach w stylu glamour. Soczysty, aksamitny, fuksjowy narożnik, zajmie na tej scenie honorowe miejsce, które będzie mu ciężko odebrać.

Zastanów się, na co się mierzysz

Podejmując decyzję o wprowadzeniu czerwieni do swoich aranżacji, przede wszystkim weź pod uwagę ilość miejsca, jakie możesz jej przeznaczyć. Podejmiesz dobrze decyzję, jeżeli dopasujesz jej obecność w zależności od wielkości mieszkania lub domu, jakim dysponujesz. Pamiętaj, rozpoczynając podróż z czerwienią po jego kolejnych bądź świadom jej potęgi i miej się na baczności. Czar czerwieni jest niezaprzeczalny, niezależnie od tego czy wybierzesz jeden z jej ciepłych, zrównoważonych, czy zimnych odcieni. Z pewnością żadnemu z nich nie można odmówić uroku, który niepostrzeżenie może na Ciebie rzucić. Twój brak umiaru przesłoni Ci oczy, a Ty miniesz cienką czerwoną linię, za którą jej moc Cię wypatrzy. Siła oddziaływania czerwieni będzie wówczas tak wielka, że jej nie powstrzymasz, a Twoje własne mieszkanie Cię przytłoczy i czuć się w nim będziesz jak nieproszony gość.