Baranek Boucle

Z pozoru niewinny i delikatny, zaskakująco wyrazisty i wytrzymały

Bouclé to mięsista dzianina o barankowej fakturze nazywanej przędzą pętelkową. Charakteryzuje się niezwykłą miękkością i zapewnia niepowtarzalny komfort. Znajdując się w jej objęciach, możesz poczuć błogość, która pozwoli Ci się odprężyć po długim dniu. Bouclé nadaje pomieszczeniom klimat spokojnej i odprężającej atmosfery, w której na pewno poczujesz się przyjemnie. 

Tkanina, która podbija serca nabywców

Przyjemność płynąca z użytkowania bouclé wynika bezpośrednio ze stosowania najlepszych surowców wykorzystywanych do produkcji. Bouclé to grubsza dzianina, wykonana ze splecionych ze sobą pętli, dzięki którym tkanina zyskuje głębię. Za sprawą imponującej gramatury 855 g/m2 mięsisty, trójwymiarowy materiał jest rozkoszny w dotyku nieporównywalnie bardziej, aniżeli inne tkaniny. Delikatna, o pięknej estetyce, trwała i praktyczna bouclé, z roku na rok ma coraz większe grono zwolenników. Dzianina nie ulega uszkodzeniom mechanicznym, jest też odporna na wszelkie zabrudzenia. Wystarczy regularnie odkurzać ją końcówką z miękkim włosiem, a skutecznie ochronimy ją przed zmechaceniem.

Elastyczna, ulubiona przez tapicerów

Bouclé to materiał o szerokim zastosowaniu, który doskonale sprawdzi się zarówno na meblach tapicerowanych, jak i poduszkach, fotelach czy kocach. Z jej niezaprzeczalnych zalet można korzystać w niemal nieograniczony sposób. Wysoka rozciągliwość pozwala tapicerom na obicie elementów wyposażenia o fantazyjnym kształcie. Korzystając z tego elastycznego tworzywa, mogą zaproponować meble klasyczne, które zawsze znajdą swoich wielbicieli, mimo zmieniającej się mody. Charakter materiału pozwala również na jego ekspozycję na współczesnych, nietypowych meblach.

Imponująca, tylko bez przesady z ilością

Tkanina będzie się najładniej prezentować na okazałych meblach, na przykład sofie ustawionej na środku salonu. Dzianina nada im zjawiskowego wyrazu. Pamiętaj jednak, żeby we wnętrzach nie przesadzać z nadmierną obecnością tkaniny, ponieważ jej ciężkość może nieco przytłoczyć, przede wszystkim niewielkie pokoje. Pod względem stylu pasuje zwłaszcza do przestrzeni, w której właściciele stawiają na naturalne rozwiązania, pragnąc zbliżyć się do natury. Jeśli jesteś jedną z tych osób, z pewnością docenisz jej wszelkie walory. Bouclé to dzianina pozwalająca wnieść element otaczającej Cię przyrody w najbliższe Ci miejsca.

Podróż od Skandynawii przez Francję, aż po Japonię

Delikatna kolorystyka dzianiny bouclé doskonale sprawdzi się w aranżacjach zaprojektowanych w stylu skandynawskim i japońskim. Ich zwolennicy docenią miękką fakturę owczej wełny oraz delikatne odcienie bieli, beżu i jasnej szarości. Niebanalny materiał będzie odpowiedni do wnętrz o rustykalnym wystroju, przepełnionych atmosferą przytulności i beztroskiego klimatu charakterystycznego dla Prowansji. Możesz go również zastosować w aranżacjach vintage, gdzie nawiązuje do klasyki, wśród detali będących wyrazem modernistycznego i współczesnego designu.

Wielofunkcyjna i kompletna

Wszechstronność zastosowania dzianiny bouclé wynika z jej niepodatności na ścieranie, określanej na minimum 100 000 cykli oraz odporności na pilling nie niższej niż 4/5. Materiał jest niewrażliwy na wybarwienia zarówno pod wpływem światła, jak i podczas tarcia na sucho i mokro. Gramatura tkaniny należy do najwyższych pośród innych. Pozwala to uzyskać niezwykłą mięsistość i miękkość. Dzianiny bouclé testowane są pod kątem obecności substancji szkodliwych, m.in. w niciach, guzikach, nitach, zamkach błyskawicznych. Certyfikat Oeko-Tex 100 potwierdza, że tkanina wolna jest od wszelkich środków chemicznych, które miałyby jakikolwiek negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Zgodnie z rozporządzeniem REACH gwarantuje najwyższą dbałość o ochronę zdrowia ludzkiego oraz środowiska naturalnego przed zagrożeniami ze strony chemikaliów stosowanych do produkcji tkanin.

Łatwa w pielęgnacji

Codzienna pielęgnacja bouclé jest prosta i nie wymaga od Ciebie zbytniego zaangażowania. Najważniejszym zabiegiem jest regularne odkurzanie w celu pozbycia się śladów mechacenia. W ten sposób zapobiegniesz zabrudzeniom, które mogą powstać pod wpływem tarcia o materiał. Do usuwania zanieczyszczeń najlepiej użyć zwilżonej ściereczki z mikrofibry, a w przypadku mocniejszych plam — szarego mydła. Do pielęgnacji tkanin zalecamy używać sprawdzonych środków OA.